4:3 na laptopie

Witam, właśnie przeczytałem kilka tematów o problemach z obrazem w CSie ale w żadnym nie znalazłem odpowiedzi.

Gram w CSa na laptopie, rozdzielczość monitora 1366 x 768, format 16:9. I wtedy CS też mi się uruchamia w 16:9, a chce zrobić, żeby w CSie był format 4:3, rozdzielczość 800 x 600 (z czarnymi paskami po bokach). Ludzie pisali, żeby w ustawieniach monitoria to zmienić, ale tutaj na laptopie nie mam takiego przycisku, żeby wejść do ustawień monitora.

Będę wdzięczny za pomoc.

W ustawieniach gry zmieniasz rozdzielczość…

Dodane 25.07.2011 (Pn) 0:10

W ustawieniach gry zmieniasz rozdzielczość…

No to, to już robiłem, ale dalej mam 16:9 ( czyt. na całą szerokość ekranu).

Nie da się tego formatu ustawić na laptopie. Tylko niektóre panoramiczne monitory LCD mają funkcję ustawiania formatu obrazu 4:3. Zgadza się, że niektóre starsze gry mogą powodować problemy z panoramicznym formatem obrazu /16:9 i 16:10/ i należy w tym wypadku skorzystać z funkcji starego formatu telewizyjnego 4:3, ale niestety, na laptopie tego nie zrobisz, to nie sprzęt do gier :frowning: chyba że w przyszłości :slight_smile:

Dodane 25.07.2011 (Pn) 0:46

Format obrazu to nie to samo, co rozdzielczość. Jest to stosunek boków monitora, iloraz jego szerokości do wysokości.

Jeśli mogę spytać, co ci nie pasuje w 16:9?

Aha, no dobra, dzięki za rozwianie wątpliwości.

Ściągnij PowerStrip -> http://entechtaiwan.com/util/ps.shtm

Tutorial tutaj -> http://www.freakygaming.com/tutorials/h … ndows.html

Jeżeli masz kartę Nvidii to po prostu wejdź w jej panel konfiguracyjny i wybierz ‘utrzymuj stałe proporcje ekranu’ czy jakoś tak podobnie. Jak będziesz miał problem ze znalezieniem to napisz, to znajdę i napiszę dokładnie gdzie to jest. Rozwiąże to twój problem w pełni :wink:

No mam Nvidii, Geforce 310M, ale tutaj w Panelu nie widzę takiej opcji. Nakieruj mnie jak możesz :slight_smile:

Dzięki, to zostawię na koniec, jak nic nie pomoże :stuck_out_tongue:

Dodane 26.07.2011 (Wt) 15:19

ref ?

Mam bodajże najnowsze sterowniki i wygląda to tak:

beztytuuolf.png

Wystarczy dać skalowanie z proporcjami.

Hmm ja nie mam tej kategorii Wyświetlanie… nie wiem czemu. To zależy od wersji sterowników ?

oraz od aplikacji do nich dołączonej. ściągnij najnowszą wersje ze strony www.nvidia.com, i wtedy sprawdź - powinieneś mieć już wszystkie opcje

A dobra problem rozwiązałem na inny sposób. Zmieniłem sposób skalowania obrazu w Intel Graphic HD Control Panel i gra wyświetla się tak jak chciałem. Musiałem tylko na chwilę rozdzielczość pulpitu zmniejszyć, żeby odblokować tam tą opcję. Dzięki za pomoc.