4:3 w cs na laptopie

Potrzebuje pomocy przy ustawieniu rozdziałki 4:3 na laptopie. Karta graficzna to RTX 3050. Procesor i5 11400H. Ani w grze ani poprzez skalowanie ekranu nie moge ustawic tej rozdziałki. Proszę o pomoc.

A czemu 4:3 ? Ekran ma zapewne 16:9.

On myśli, że mu to pomoże w grze.

nie mysle tylko wiem, na 4;3 po le/lemach sie bujalem, a grajac na 16;9 ledwo po mg/mg2. Wiec zalezy mi zeby ustawic sobie ta rozdzialke a nie 16;9.

W panelu sterowania karty graficznej (NVidia Control Panel lub odpowiedniki AMD) masz opcje skalowania obrazu. Ustaw tak, aby nie rozciągał do pełnego ekranu tylko pokazywał 1:1 taką rozdzielczość jaką ustawisz. Później w grze ustaw taką abyś miał oczekiwane przez siebie proporcje.


Tu pojawia sie problem poniewaz nie mam mozliwosci az takich ustawien w panelu sterowanie Nvidia.

Bo to jest chyba już ten nowy „bieda panel” ze sklepu Microsoftu…w Windows 10, w którym nic nie ma, są tylko proste dodatkowe ustawienia w systemie i sterowniki DCH.
Tutaj jakieś wyjaśnienie ze strony Della…czyli te nowe sterowniki DCH nie mają już „rozszerzonych” ustawień…i wszystkie „stare” panele są usuwane z systemu.

https://www.dell.com/support/kbdoc/pl-pl/000134505/co-to-s%C4%85-sterowniki-dch-i-dlaczego-nale%C5%BCy-je-zna%C4%87
Tutaj od Nvidii
https://support.nvidia.eu/hc/pl/articles/360010739740-Sterowniki-grafiki-NVIDIA-DCH-Standard-dla-Windows-10-FAQ
Ja mam na przykład sterowniki DCH i właśnie ten „bieda panel” ze sklepu Microsoftu, w którym nic nie ma…


Trzeba byłoby wrócić do „normalnych” sterowników i „normalnego” panelu, ale nie polecają tego robić…a jeśli już, to trzeba to robić „dogłębnie” czyszcząc wszystko co jest w systemie związane ze sterami Nvidii i dopiero instalować tradycyjne.
Poza tym, w lapkach z dwoma grafikami, czyli integrą i dedykowaną - panel Nvidia jest zawsze wykastrowany…ponieważ jest zintegrowany wyświetlacz, w którym te ustawienia przejmuje panel Intela.