4 bitowy obraz i filmy na zielono

Mam dosyć spory problem z grafiką a mianowicie pewnego razu gdy usuwałem niepotrzebne mi już programy (głównie gry) po zrestartowaniu komputera obraz zrobił się 4 bitowy z bardzo małą rozdzielczością (bez możliwości zwiększenia rozdzielczości i mapy bitowej). Udało mi się jednak to naprawić przez opcje przywracanie systemu. Pomimo przywrócenia systemu gdy wchodzę do jakiejkolwiek gry robi się niebieski ekran i komputer restartuje się. Dodatkowo wszystkie filmy, które poprzednio odtwarzane były prawidłowo obecnie są odtwarzane na zielono (niezależnie jakim playerem odtwarzam). Myślałem, że to może być wina codeków jednak to nie jest to(żadna paczka nie pomogła), wgrywałem już nowe i starsze wersje sterowników karty graficznej (Geforce 8600 GT) i też nie przyniosło to rezultatów (po wgraniu sterowników robiły się 4 bity i mała rozdzielczość). Czy jest ktoś w stanie mi pomóc.

micwac , proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. Przenoszę z działu Problemy

Odpowiedź jest jasna-karta nawaliła a dokładniej tryb 3d i akceleracja. Niestety karta do wywalenia chyba że jest jeszcze 1 możliwość-karta się przegrzewa/zepsuł się wiatraczek chłodzący ale stawiam jednak na zepsuty procesor karty grafiki. Przykro mi ale zielony kolor przy pracy karty często oznacza jej uszkodzenie

Uszkodzenie mechaniczne karty graficznej.

Wymiana lub serwis.