4 GB RAMu a moja specyfikacja komputera

Witam,

Posiadam laptopa ASUS F50Z z takmi parametrami :

Model F50Z-6X041

Procesor Athlon 64 X2 QL-62 (2.0 GHz)

1 MB, FSB 3600 MHz

Chipset płyty AMD M780G SB700

Pamięć 3072 MB DDR2 800 MHz SO-DIMM (1x 2048 MB, 1x 1024 MB)max 4096 MB

Dysk 320 GB SATA 5400 obr./min

Karta graficzna Zintegrowana grafika ATI Mobility Radeon HD 3200

Teraz mam Windows XP. Chciałbym w miejsce tego 1 GB ramu dać 2, aby mieć maksymalne 4GB. I tu pojawia się moje pytanie:czy z moimi innymi parametrami opłaca się instalować system 64-bitowy? Czy instalować 32 i mieć tylko 3,25 GB? Boję się, że z moją kartą i procesorem będę miał problemy na 64-bitowej wersji.

Pozdrawiam!

Miałem 32bit na lapku poniżej i dawał radę z windowsem 7, nie wiem czy jest sens kupować specjalnie 2GB przy takich cenach DDR2. Ja bym odpuścił.

W tym laptopie nie pakuj się w XP-ka 64 bity, czy też Windowsa 7. Kłopot ze sterownikami. Też bym odpuścił.

Miałem siódemkę 32 bitową i nie było żadnych problemów ze sterownikami.

Ile masz przedzielone pamięci dla grafiki?

Ostatnio instalowałem Win 7 32bit na kompie z 1.5 GB ram i było ok (nie opłaca ci się dokupować więcej pamięci, nic tym nie zyskasz).

A gdzie to można odczytać? Mam teraz we właściwościach dostępne 2,75 GB z 3.

Masz przydzielone 256 (można odczytać i ustawić w biosie).

Idąc tym tokiem rozumowania (nie wiem czy słusznym), mając 4 GB będę miał 3,75 GB dostępnego na 64bitowym systemie?

Nie instaluj na takim kompie Win 7 64bit (nie wspomnę o XP 64bit bo to porazka ) bo to strata pamięci ram.

Do czego używasz laptopa (co na nim robisz)?

Do czego potrzebny ci 64 bitowy system?

Głównie gry (jak coś pójdzie :D), muzyka.

Do tych zastosowań nie potrzebujesz 64bit, takie systemy z reguły używają więcej pamięci.

Klamstwo, polecam do uczenie sie a pozniej powrot na forum. SYSTEM 64 BITOWY W ZADNYM STOPNIU NIE POBIERA WIECEJ ZASOBOW KOMPUTERA

Oficjalne wymagania Windows 7

System Windows 7 64bit zajmuje więcej miejsca na dysku (same wymagania są większe)

pisze się razem

w chwili obecnej to nie robi roznicy czy system zajmuje 16GB czy 20GB w dobie 1TB-2TB dyskow. A zajmuje wiecej bo system 64 bitowy jest kompatybilny wstecz, przez co posiada 32 bitowe bibloteki systemowe.