4 gb ramu czy procesor - co wymienić

czy jak dokupie 2 gb ramu do mojego pc to bede miał duży wzrost wydajności w działaniu visty , programach i grach ? czy lepiej wymienić procesor na jakiś c2quad

(np.gta4 używa 100% procesora i ramu)

twoja 32bitowa vista obsłuży max 3gb wielkiej różnicy nie odczujesz poza tymi aplikacjami/grami które wymagają dużo ramu, bardzo dużo ramu.

w maju planuje zainstalowac w7 64bit

proca zmień e8x00 + chłodzenie = OC, starego proca opchnij.

słyszałem że po podkręceniu mojego c2d ma podobną wydajność np. do e8400 i nie opłaca sie zmnieniać . mam chłodzenie karakolum 120 i myśle bardziej o zmianie na c2duad(opruczq6600)

na takim chłodzeniu ja wykręciłem swojego procka o 1GHz. Dokup RAM do 4 GB , procka podkręć. Ja gram w gta 4 na średnich i mi nie tnie. To jedyna gra ktora wykorzystuje 4 rdzenie, wiec sie nie opłaca tylko dla niej quada kupowac.

Nie jedyna tylko jedna z nie wielu

Ja bym zainwestował w e8200 i kręcił.

tak, racja, jedna z bardzo niewielu

ale to mnie wlasnie denerwuje ze na moim kompie (wg mnie dobrym kompie tylko moja ulubiona gra :slight_smile: gta4 mi nie chodzi w najwyzsztch detalach i nie jest płynna - czy to wina optymalizacji , a może takie wysokie wymagania ? mam oryginał ) i chce cos z tym zmienić (a może to wina ati ? - gdzies czytralem ze na mojej karcie wogle nie dziala i jest robiona pod katry nvidii i potrzebuje mocnego procka i on jest najwazniejszy wlasnie 4 rdzieniowy o_0 ) - nie chodzi mi tylko o gta 4 ale ogólnie o poprawe wydaności

GTA 4 na ŻADNYM komputerze nie pójdzie na max, to wina optymalizacji; Rockstar chciało GTA przed Bożym Narodzeniem wydać i się spieszyli, więc odpuścili sobie optymalizację. Jeśli naprawdę zależy Ci na GTA 4 to kup 4 rdzeniowego procka, są one dużo wydajniejsze w GTA 4 od 2 rdzeniowych (ale w innych grach mogą być nawet gorsze!).