4 pytania dot. Windows Phone 8.1 - jak sobie z nimi poradzić?

Witam wszystkich,

mam kilka pytań odnośnie Windows Phone 8.1, mam możliwość testowania telefonów i zauważyłem kilka rzeczy, które mi przeszkadzają w Lumiach, a z którymi chciałbym sobie poradzić, gdyż w przyszłości planuję jednej zakup, oto one:

 

  1. Jest kafelek od zdjęć, w którym pojawiają się slajdy. W założeniu mają ukazywać się zdjęcia, które mam na telefonie, jednak cały czas wyświetlane są zdjęcia, które usunąłem z telefonu/karty. Na One drive ich nie mam. Nie pomaga wyłączenie i włączenie telefonu ani upływ czasu. Czy można coś zrobić, aby nie wyświetlało zdjęć w kafelku, których nie mam? Dodam, że te które są na telefonie nie są wyświetlane.

 

2.  Gdy pominę połączenie z moim kontem WINDOWS przy pierwszym uruchomieniu telefonu, nie mogę potem przywrócić kopii zapasowej z poziomu ustawień. Po dodaniu swojego konta wchodzę w ustawieniach do kopii zapasowych a następnie w “zarządzaj kopiami” nie mogę przywrócić wybranej, mogę je tylko usunąć. Czy tworząc kopię np. na L730 nie mogę przywrócić jej na innej Lumii z 8.1 np. 640XL?

 

  1. Gdy przy pierwszym uruchomieniu połączę swoje konto WINDOWS z telefonem pobiera mi moją kopię zapasową. Zawsze się upewniam, że mam włączoną kopię zapasową wszystkiego, co się da w telefonie (a także synchronizację), jednak i tak nic mi nie przywraca. Gdy robiłem kopię na L730 a następnie reset i znowu przywracałem kopię na L730 to pobierało mi wiadomości sms, raz na jakiś czas takie same ustawienie kafelek i raz się zdarzyło, że nawet aplikacje pobrało, które wcześniej zainstalowałem. Przechodząc z jednej Lumii na drugą nie przywraca mi nic, chociaż pobiera kopię zapasową wiadomości mam puste, a kafelki są rozmieszczone fabrycznie.  Czy da się tak zarządzać kopiami zapasowymi, że za każdym razem przywróci ustawienia, aplikacje i wiadomości jak przed resetem telefonu? Czy to jednak musi być ten sam model? Oczywiście najbardziej zależy mi na takim samym układzie kafelek i wiadomościach.

 

  1. Kontakty są zapisywane na koncie Google i Outlook. Gdy chcę skasować wybrany kontakt często jest tak, że muszę to robić kilka razy, gdyż jest zapisywany co najmniej 5 razy na Outlook i 3 na Google. Czy istnieje jakaś strona, przez którą mogę wygodnie zarządzać kontaktami? Usuwanie pojedynczo jednego kontaktu z poziomu telefonu razy N jest dość uciążliwe.

 

Na razie to tyle, może ktoś wie, jak sobie z tym poradzić?

 

 

  1. Tak to jest rozwiązane - możesz przywrócić kopie zapasowe tylko przy stworzeniu konta podczas pierwszej konfiguracji. Możesz przywracać kopie pomiędzy innymi motywami telefonów.

  2. Działa pomiędzy modelami (przywracałem pomiędzy Lumią 820 i 1020 bez problemu). Najlepiej to działa, jeżeli się ręcznie wymusi zrobienie kopii zapasowej. Nie miałem problemów, że czegoś “nie pobrało”.