4 wirtualne dyski w Moim Komputerze - nie można ich usunąć

Jakiś czas temu odinstalowałem Deamon Tools. Wczoraj po wejściu w “Mój Komputer” ujrzałem coś takiego:

http://s4.zapodaj.net/4551629.jpg.html

Dyski D i E to moje prawdziwe napędy a pozostałe to nie wiem skąd się wzięły. We właściwościach mają nazwę generic dvd-rom scsi cdrom device co oznacza (jak znalazłem w google), że pochodzą od Deamon Tools. Odinstalowałem je w menedżerze urządzeń i wyczyściłem rejestr CCleanerem ale po ponownym uruchomieniu kompa one znowu się pojawiły :frowning:

Co robić?

hmm jak Ja miałem taki problem to zainstalowałem Deamon Tools jeszcze raz i w opcjach wirtualnych napędów zaznaczyłem “Disable”

to jest tak że przed deinstalacją wchodzi się np w deamonie ,ustaw wirtalne dyski na 0 i ok ale odinstalowałeś więc zainstaluj spowrotem deamona i ustaw na 0 i odinstaluj

Zainstalowałem Deamon Tools Lite 4.3 i on nie widzi tych napędów, dodał tylko 1 swój, kolejny xD

Spróbować innej wersji programu?

w starcie w uruchom wpisz regedit potem wejdz nastepujaco HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\Current ControlSet\Services\cdrom\Enum i usun kulcz do napedu ktorego chcesz usunac powinny zaczynac ie na SCSI\CdRom

Zrobiłem tak jak powiedziałeś, Beler , potem wziąłem >Plik>Zakończ i te napędy wciąż są w moim komputerze. Zrestartowałem kompa i one wciąż tam są, w rejestrze też znowu się pojawiły. Żaden Daemon Tools ich nie wykrywa więc nie mogę ich nim wyłączyć :frowning:

Pomocy…

w menedżerze urządzeń usuń te napędy oraz kontroler SCSI dla Daemona

wyszukaj i skasuj pliki d???bus.sys i d???prt.sys (w XP są one w katalogu %windir%\system32\drivers), gdzie ? ? ? to po prostu wersja Dameona (np. dla wersji 3.47 pliki sie zwią d347bus.sys i d347prt.sys)

i jeszcze tak na wszelki wypadek rejestr, wyszukaj i skasuj wpisy d???bus - ? ? ? jw, czyli szukasz wpisów np. d347bus

potem reset i napędy nie powinny się pojawiać

wpisy czyli te takie jakby foldery o nazwach d347bus, d347prt ? Znalazłem 3 takie i usunąłem. Teraz wybieram Plik>Zakończ i gotowe?

Dodane 21.01.2009 (Śr) 16:32

Zrobiłem to wszystko, zrestartowałem kompa i już nie ma wirtualnych dysków :smiley:

Serdecznie dziękuję, Beler