400 do 600 złotych czyli - laptop na studia :)

Witam. Mój problem jest następujący: nie mam kasy a potrzebuje lapka :stuck_out_tongue: Wybrałem na szybko 4 modele z allegro i nie mam pojęcia który wybrać. Nie znam się na kartach graficznych w laptopach a już na pewno nie tak starych. Oczywiście mam świadomość ze za te pieniądze nie kupie laptopa do gier, nawet tych starszych, ale chciałbym żeby chodziły mi chociaż gry typu: Warcraft 3 czy Twierdza. Oto linki:

  1. http://allegro.pl/laptop-panasonic-1-73 … 83064.html

  2. http://allegro.pl/szybki-laptop-dla-stu … 81318.html

  3. http://allegro.pl/uzywany-laptop-ibm-14 … 81329.html

  4. http://allegro.pl/laptop-fujitsu-siemen … 69110.html

Będę wdzięczny za radę :slight_smile:

Za 600zł może wyrwiesz Lenovo ThinkPad’a R6x. Grafika intelowska, ale po wgraniu odpowiednich sterowników pograsz w nawet lepsze gierki. Ale najlepszą zaletą jest czytnik linii papilarnych - nikt ci nie będzie grzebał :wink: Osobiście mój ojciec ma lapka właśnie z tej serii, już ponad 5 lat ma i jest nie do zdarcia. :slight_smile:

W tej cenie znajdziesz mocniejszego netbooka niż laptopa. Netbook może być?

HP nc6000

Parametrami podobny do podanych przez ciebie, ale przewaga to radeon 9600 (co prawda 32 mb, ale co dedykowana to dedykowana). Sam takiego posiadam posiada wszystko co laptop powinien mieć (BT/SD reader/wifi/irda). Można na nim odpalić wiele gierek z okolic 2005 roku jak i parę nowszych kwestia rozdzielczości i wyłączenia cieni. Bardzo przyzwoicie działa na nim Win7 :slight_smile:

http://allegro.pl/laptop-maxdata-8100-w … ?source=oo

Dzięki wielkie za szybkie info. A jeśli chodzi o notebooka to mówiąc szczerze nie wiem czym się różni od laptopa ale z reguły ma chyba mniejszą matryce a chciałbym tak 14/15 cali, 12 to już trochę za mało.