400W pociągnie tandem 2x4770?

Żeby nie było, zasilacz nie jest tandetny bowiem to Tagan U33 2-Force II Series. Te karcioszki znane są m.in. z małego poboru mocy, więc moje pytanie brzmi, czy jeszcze jedna do kompletu poleci na tym 400 watowcu?

Wątpie, żeby Ci pociagneło 2 taka grafike ponieważ jedna taka grafika w pracy pobiera 200W a w spoczynku 100W z tego co wyczytałem z testów. Pozdrawiam

zdecydowanie nie, musisz mieć conajmniej 500w

Podaj jakie masz podzespoły procek pamięć ram itd.

W podpisie ma sprzęt, a skoro pisał, czy uciągnie 2x4770, a ma już jedną taką to można dojść do wniosku, że podpis ma aktualny.

Gigabyte GA-MA780G-UD3H | Phenom II 720 @3.6GHz | 4GB OCZ Reaper 1066 | PowerColor HD4770 @Core-860 MEM-950 | WD 500GB

Jedna karta 4770 pobiera max 80W, a dwie takie karty 160W czyli tyle co jeden 4870.

mocidle.png

mocload.png

http://pclab.pl/art36361-4.html

192W pobiera w stresie cały zestaw z tą kartą i Q9650 @ 4,05 GHz

Ten zestaw ale z 4870 pobiera max 267W.

Tagan TG400-U33 2-Force II 400W ma 336W na linii +12V więc wystarczy i jakiś mały zapas będzie.

400W wystarczy.

Hipotetycznie gdyby jednak nie wystarczyło tej mocy, to co się może stać? Coś pójdzie z dymem, czy komputer po prostu się nie włączy?

Edit:

I tak poza tematem - nie wiecie może czy istnieje możliwość wyłaczenia jednej karty graficznej kiedy akurat nie potrzebuje tyle mocy? Bez sensu żeby non-stop ciągnęła prąd.

Ten zailacz raczej się wyłączy niż “zapali”, ma dobre zabezpieczenia.

Ale nie zakładał bym się o żadną kasę że pociągnie dwie podkręcone karty i procka @3,6GHz - przeszkodą mogą być właśnie zabezpieczenia przeciwprzeciążeniowe zasilacza (prąd startowy może być za duży).

teoretycznie tak (wystaczy przestawić kartę w tryb 2D), praktycznie wszystko zależy od sterowników. Niezależnie od sterowników można kombinować z profilani sprzętowymi (jeden z dwoma kartami aktywnymi, drugi dla jednej karty), ale czy to zadziała i jak … nie testowałem.

W sterownikach Ati catalysts masz opcję włączenia lub wyłączenia trybu Crossfire, w mojej HD 4850 X2 działa w ten sposób, że jeden rdzeń karty jest wyłączany.

Bios poinformuje cię o tym kilkoma piknięciami.

Na karcie graficznej diody zaczną mrugać (o ile są diody… ja na swoim hd4850 mam 2)

Komp nie wystartuje.

Najczarniejszy scenariusz przewiduje dość spory huk ze strony zasilacza, rozwalone kondensatory dużej pojemności, możliwość spalenia wszystkich podzespołów w komputerze a szczególnie tych na lini 12V. ( Zdarza się to rzadko i szczególnie w zasilaczach za 30zł)

W trybie crossfire karta zmniejsza taktowanie do minimum w 2D lub jeden rdzeń przechodzi w tryb uśpienia.

Tak czy inaczej pobór energii spada o ok 3/4