403 Forbidden, prawdopodobnie wina routera

Witam

Mam router TP-Link TL-WR543G, internet(radiówka) doprowadzony jest do niego przez kabel LAN od AP. Wczoraj wieczorem gdy uruchomiłem komputer wyskakiwał mi błąd “403 Forbidden You don’t have permission to access on this server”, gdy tylko chciałem wejść na jakąś stronę(wp.pl, google itd). Odłączyłem kabel LAN od routera i podłączyłem bezpośrednio do komputera, wszystko działało bez zarzutów.

Czy ktoś może mi powiedzieć o co dokładnie chodzi? Router się popsuł czy coś się przestawiło w nim?

PS. Dodam że połączenia p2p działają przy pomocy tego routera, problem tylko ze stronami www

"Jeśli po wpisaniu adresu zamiast strony wyświetla się komunikat:

403 Forbidden

You don’t have permission to access /xxx on this server.

to przyczyna może być następująca:

  1. w lokalizacji /xxx (w tym przypadku) brak jest pliku indeksującego (index.php, index.html…)

  2. w lokalizacji jest plik .htaccess z dyrektywą, która zabrania dostępu"

To treść pewnej strony i ja się z nią zgadzam. Nie spotkałem się, żeby router robił takie problemy. Sam bym zaczął od restartu i sprawdzenia na default.

pzdr

Mam problem z wejściem na jakąkolwiek stronę przez router, podłączam kabel do komputera i już każda stronka wchodzi. Resetowałem go wiele raz, zmieniałem ustawienia połączenia i wysyłania sygnału, nic to nie dawało. A dziś nie da się nawet już wejść na stroną routera(tu gdzie robi mu się ustawienia).

wpisz do przeglądarki http://www.127.0.0.1, jeśli pokaże się twoja strona ,to poprzez klienta FTP

wrzuć index.html na serwer (musisz mieć adres serwera, port, użytkownik, hasło)

potem wyczyść historię przeglądania w przeglądarce, wpisz http://www.swojastrona i ma być

Dodane 23.01.2011 (N) 19:17

przywróć ustawienia fabryczne routera, a właściwie do czego używasz routera

Ten adres nie wchodzi.Już kilka razy przywracałem ustawienia fabryczne i nic to nie dawało. Routera używam do rozsyłania internetu po domu, korzystam z laptopa.

Przyniosłem laptopa kolegi, po podłączeniu do sieci przez router co dziwne wszystko chodziło normalnie, www, p2p. Nie wiem co to już może być

W wątku jest dwa tematy, które należy oddzielić.