430 GT gorsza od 8600 GT?

jak to jest że “HD 4670 bije na głowę 8600GT”

430 GT ma lepsze wyniki niż hd4670

a na moim sprzęcie 430 GT 1Gb 128b chodzi gorzej niż 8600GT GALAXY przynajmniej w Oblivionie mam takie wrażenie .

Kwestia sterowników ,systemu ?

Core2duo 2Ghz 2mb

2GB DDR2 667mhz

430 GT

430 GT w parametrach przynajmniej wydaje się mocniejsza niż 8600 GT przegrywa tylko w szybkości pixel rate

430 GT nie nadaje się do gier, miałem tą kartę, jest dobra do filmów i ogólnie multimediów jednak do gry to się absolutnie nie nadaje…

chyba to był problem pozostałości po starych sterownikach .

Zależy do jakich gier . Po wpisaniu youtube gt 430 można się doszukać odpowiednich pozycjii .

Mam teraz dx9c . Karta ponoć obsługuje dx11. Czy już czas zainstalować dx10 ?

Dodane 25.03.2012 (N) 21:56

zastanawiam się czy rzeczywiście jest mocniejsza od 8600 GT. Niby chodzi lepiej ale ładniej ? Nie powiedziałbym

Odinstaluj stare sterowniki, pobierz Driver Sweepr, uruchom system w trybie awaryjnym, uruchom program, zaznacz sterownik nVidia, wykonaj skan i usuń co znajdzie, zrestartuj system, zainstaluj najnowsze stery, cudów się nie spodziewaj, ta karta jest słaba i koniec…

BTW> NA DX 10 i 11 tym bardziej nie poszalejesz…

full hd otwiera ładnie .Zastanawiam się czy Skyrim da radę

najnowsze wyścigi powinien pociągnąć

http://www.youtube.com/watch?v=Vyg5_tRR … re=related

Dodane 25.03.2012 (N) 22:28

albo np death space 2

ciekawe jak to u mnie będzie - potestuje…

zastanawiam się czy na Athlon 4400+(Brisbane) AM2 nie będzie lepiej niż Core 2 Duo 2Ghz (Conroe)

Jak The Run śmiga, to powinien i pójść Battlefield 3 :wink: Jak Cię rajcuje The Run, to się nie napalaj, bo nic szczególnego (IMO najgorsza część, jaka wyszła kiedykolwiek - grafika na ultra fakt, powala - ale sama gra… no mogli lepiej to zrobić)

Dużo jeszcze tematów założysz? szyna-pci-ogranicza-8600gt-t482686.html

Być może masz problem z fochem fermiego. Sprawdź kartę na innej płycie.

nie ,nie …Stare stery pozostawiły własny api z 2007 roku. Ustawienia na nim Performance /balance/quality dotyczyły innej karty .

Choć wydajność gt 430 nie zachwyca mnie w Oblivionie. Ale paradoksalnie w nowszych grach jest ponoć wyższa co sprawdzę .

np Left for Dead …pozostaje znalezienie gier dla tej karty i tyle.

W youtube można tego trochę znaleźć - a niektóre chodzą przy Celeron i Pentium 4 .

Nie chcę się cofać do 8600 gT . W tym wątku przydała by się jednoznaczna ocena porównawcza tych dwóch kart.

Niby cyferki mówią same za siebie . Lepsza praca rdzenia ,pamięci ,shaderów ,mniejsza architektura . Tylko PIXEL shader jest słabszy .

Ale czy tylko ?

Karta dostaje z opisów więcej punktów np w teście Unreal Turnament 3 .

Przepaść międy 8600 GT a 8800 nie jest aż tak duża. Ale pytanie pozostaje…

Dodane 02.04.2012 (Pn) 3:25

potwierdzam gt 430 nie jest taki zły . Pociągnie SKYRIM na średnich detalach lepiej niż 8600 GT .Po za tym grafika jest ładniej renderowana np efekt wody ,ognia ,kolory są żywsze . Po za tym GRID 2008 . Cała seria NFS . Zobaczę jeszcze jak pójdzie Crysis ,Starcraft 2 ,GTA 4 ale jestem dobrej myśli. SKYRIM daje możliwość cieszenia się 40-60 FPS średnio przy lekkim AA i cieniowaniu . Odpowiedni patch daje bardzo dużo - skybost ale to inna kwestia…