44 GB wolne z 111 GB, a brak żadnych programów na dysku

“Mówił dziad do obrazu , a obraz do niego ani razu !”

Tu się nie ma co denerwować, tylko patrzeć kto ma jakie cele, bo to chodzi o nasze pieniądze, a nie pieniądze firm.

Defragmentacja przyczynia się do szybszego zużycia dysku SSD, a wynika to z technologi zapisu na dysku SSD wykorzystujących TRIM i Garbage Collection, po prostu defragmentacja sobie, a dysk sobie. Można dyskutować tylko w jakim stopniu, a nie czy. Opis od Kingstona, jak to działa.

To dlaczego MS zostawia defragmentacje, a dlatego bo już dawno powinien być nowy system plików. A tu uzasadnienie od pracownika MS tego że NTFS nie nadaje się na dyski SSD, z fragmentu cytowanego wyżej artykułu.

„…ale to rozdrobnienie ma swoje limity określone przez metadane. Gdy osiągnięte zostanie maksimum, dalsze próby zapisu pliku będą powodować błędy. Defragmentacja jest więc konieczna do zmniejszenia liczby fragmentów, …”

Wynika z tego że defragmentacje trzeba robić jak ma się system plików NTFS, kosztem naszych dysków SSD.

W WINDOWS-ie jest NTFS i trzeba to przyjąć do wiadomości , a nie obrażać się na rzeczywistość !
Alternatywą jest wysadzenie systemu w “powietrze” (jeszcze wczoraj działał , a dziś już nie , ile tu takich na tym forum się przewinęło ?) . Więc co to za “oszczędność” (a firmy) ?

A to chyba już nie do mnie, bo ani się nie obrażam, ani nie korzystam z jednego i drugiego, na dyskach SSD.

Twoja polemika przybliża Cię coraz bardziej do uznania Cię spamerem czy trollem. Jak nie masz nic mądrego do dodania do lepiej zamilcz, a nie rzucaj niezwiązanymi z tematem frazesami i tekstami najeżonymi, mam nadzieję, że celowo cechami wypowiedzi gimbusa.

1 polubienie

Sprawa dotyczy WINDOWS-a , a tym samym systemu plików NTFS i wbrew utartemu poglądowi , dysk SSD z WINDOWS-em się defragmentuje , czego niektórzy tutaj nie chcą przyjąć do wiadomości . Od samego błędu gorsze jest tylko uporczywe w nim tkwienie !
@LORDEK ? Z epitetami to ostrożnie , bo ja jestem wieku … twojego ojca !

widzisz ale ja dalej nie rozumiem gdzie ty wyczytałeś takie rewelacje, każdy odradza defragmentację, no znalazłem tylko jeden poradnik w którym gościu mówi, że na świeżo zainstalowanym + wgraniu programów warto zrobić raz, a następną za rok czy dwa, ale na pewno nie co miesiąc jak ty mówisz, to jest tylko marnowanie dysku ssd.

Może nie marnowanie a zmuszanie oprogramowania dysku do okłamywania defragmentatora (chyba że czymś staropszennym defragmentujesz).

A co mnie ma obchodzić Twój wiek? Jeżeli jesteś nawet starszy to zachowuj się jak na wiek przystało. EOT i skończ ze spamowaniem.