44 GB wolne z 111 GB, a brak żadnych programów na dysku

Hej, mam pogłębiający się problem. Otóż wszystkie gry/programy instaluje na drugim dysku, a na systemowym praktycznie nie jest nic zainstalowane. Ale mam wolne tylko 44 z 111. Około 3/4 miesiące temu było to 60 GB. Jak mogę ten dysk przeczyścić, bo przecież zaraz będę miał z 10 wolnego.

Zrób oczyszczanie dysku, kliknij na partycje systemową i tam znajdziesz, skasuj też stare punty przywracania systemu i ustaw jakiś sensowny limit żeby nie zżerało dużo miejsca.

Zobacz, co masz na systemowej partycji.
W opcjach folderów/ widok - odznacz ukrywanie chronionych, odznacz ukrywanie rozszerzeń i zaznacz pokazywanie ukrytych plików i folderów. Zastosuj i daj OK.

Wiadomo, że mimo instalacji na drugiej partycji, to ukryte i chronione foldery ustawień masz na systemowej. Do tego dochodzi zajęta przestrzeń dyskowa.

Zrób takie coś:

Za pierwszym razem czyszczenie może trwać nawet do 30 min.

WIN+R
CLEANMGR.exe /SAGESETRUN
OK
Zaznaczyć wszystko (w W10 też nie wszystko jest zaznaczone)
OK
CLEANMGR.exe
OK
Oczyścić dysk C (+ punkty przywracania systemu)
RESTART !
Dodać CCLEANER-owi do oczyszczania (Dodaj folder , pliki i podfoldery , WU nie może wtedy działać) :
C:\WINDOWS\SOFTWAREDISTRIBUTION\DOWNLOAD
C:\WINDOWS\LOGS\CBS
-https://goo.gl/photos/cVurwAUGBbaPBEa37 (obrazy 3 , 4 i 5)
Indeksacje wyłączyć w usługach (Windows Search) i odznaczyć na dyskach (pomiń wszystkie) .
C:\PREFLOGS - usunąć
CHKDSK
Defragmentacja (także SSD) !
-http://www.dobreprogramy.pl/Dyski-SSD-defragmentowac-czy-nie-defragmentowac-oto-jest-pytanie,News,60464.html
Tako rzecze MICROSOFT - “ojciec” systemu plików NTFS , a jak powszechnie wiadomo nie należy ojca uczyć dzieci robić ! Defragmentację oczywiście należy przestawić na tryb ręczny , wyłączyć w Harmonogramie Zadań i wykonywać po każdym comiesięcznym WU (poprzedzając ją oczyszczaniem dysku i CHKDSK) . Słowem jak w samochodzie , nie dokonujesz okresowych przeglądów i napraw to nie jedziesz !
Mój pierwszy SSD G.SKILL TITAN 128GB “wyzionął ducha” po 7 latach (2009 - †2016) .
W7 to jednak nie W10 !

Things around us aren’t always what they seem .

zrób skan dysku c programem “Space Sniffer” albo “Windirstat”, pokaże ci co zajmuje tyle miejsca

Może na dysku jest jakaś ukryta inna partycja?

Tylko na co komu 20 GiB “niewidzialna partycja”, ktoś sobie z jego komputera zrobił hosting czy jak….

Skoro nic tam nie ma to go sformatuj. A z ciekawości zrób to co napisał synaptyk. U mnie to był System Volume Information. Kiedy zrezygnowałem z z systemowego tworzenia kopiii zapasowych ów folder jest chudziutki jak anorektyk.

po co defragmentować dysk ssd?

W tym temacie zabrakło zainteresowanego. Proponuję poczekać z pomaganiem, aż się zjawi.

Żeby tacy jak Ty , którym nie chce się przeczytać artykułu na ten temat , zadawali takie pytania ośmieszając się przy okazji !

własnie problem w tym, że ja czytałem o tym, że nie wolno, więc to nie winka z lenistwa, tylko może z faktu, że czytałem inne poradniki??? Chciałem się dowiedzieć ale jeżeli twoją odpowiedzią jest foch księżniczki to przepraszam, że zawracam wielmożnemu panu czas :slight_smile: I nie zamierzam ssd sobie zniszczyć bo tak wyczytałem, szkoda, że ty sobie niszczysz dysk bo gdzieś źle przeczytałeś, może ci źle google tłumacz przetłumaczył, jak się mylę to mnie oświeć, ale oczywiście królewiczowi się nie będzie chciało :smiley: bo lepiej focha strzelić zamiast podyskutować, ja czytałem, że ssd się niszczy po takiej operacji i zwalnia, ale może masz jakis radziecki ssd którego trzeba ;D

Szkoda czasu i atłasu ! Dyskutować na temat defragmentacji SSD nie ma sensu zgodnie z zasadą :
ROMA LOCUTA CAUSA FINITA .

Starożytne Imperium Rzymskie upadło, dyski ssd po defragmentacji też upadną :stuck_out_tongue_winking_eye:

Słabo ! Wymyśl coś lepszego !

To są fakty :slight_smile: SSD w ogołe nic nie zyskuje na tym, a traci dużo, nie padnie od razu, ale Rzym też nie od razu padł i nie zbudowano go w 1 dzień :slight_smile:

Wbudowany defragentator Windowsa tylko optymalizuje MFT na partycjach NTFS jeśli chodzi o dyski SSD. Jeśli inne programy robią coś innego, to nie radzę ich używać bo system i tak nie ma dostępu do fizycznej struktury plików na dyskach SSD. Ich położeniem i rotacją w celu równomiernego zużycia zajmuje się firmware dysku. Ta cała optymalizacja MFT też nie jest wymagana często, praktycznie nikt nie jest w stanie narobić w tych tablicach bałaganu.
Oczywiście ja też się nie znam, ale ja nie czytałem poradników w łacinie :smiley:

Masz, nie dziękuj.

Tu nie o Rzym (a nawet Krym) chodzi w tym powiedzeniu , tylko o nieomylność i niepodważalność opinii oraz decyzji . Ty jeszcze musisz trochę pożyć . Znajomość łaciny to chyba podwórkowa . Co niektórzy dalej brną w brednie które zasłyszeli od producentów SSD wbrew oczywistym faktom w imię zasady jak fakty są niewygodne to tym gorzej dla faktów , a nie dla nich ! Udają , że lepiej się znają na systemie plików NTFS niż ich twórca czyli MICROSOFT ! Grunt to dobre samopoczucie , a rzeczywistość niech “skrzeczy” .