Jak zaktualizować BIOS płyty głównej Asusa?

Witam

Potrzebuje zajtualizować swój bios żeby włożyć do płyty lepszego procka.

Płyta :

M2V-MX SE

https://www.asus.com/Motherboards/M2VMX_SE/

Może mi ktoś opisać co mam robić krok po kroku? Nie mam w ściągniętym pliku żadnego instalatora.

Hej,

A co może pójść nie tak jak będę dokonywał aktualizacji z poziomu Windowsa? Wolałbym aktualizować z poziomu Windowsa iż będę to robil 1 raz a lepiej się znam na Windowsie XP niż biosie.

Skoro bezpieczniejsza jest aktualizacja z Dosa to zaktualizuje go za pomocą pendrive.

W każdym przypadku istnieje ryzyko. Po aktualizacji z poziomu Windowsa wejdź do biosu i daj ustawienia domyślne (defaults) i zapisz bios Save.

Hej,

 

Dużo by pisać - generalnie przy aktualizacji najlepiej powyłączać wszystkie programy, łącznie z antywirusem, bo mogą one zablokować proces aktualizacji i tym samym skutecznie unieruchomić sprzęt. Pod tym względem aktualizacja z poziomu DOSu jest w mniejszym stopniu obarczona ryzykiem - choć ono nadal istnieje. Dlatego też BIOS aktualizujemy tylko wtedy, gdy jest to konieczne.

 

Pozdrawiam,

Dimatheus

Właśnie mógłby mi ktoś sprawdzić czy muszę aktualizować bios?

 

Mam wersję 0202 z 2007 roku a najnowsza jest 0601 z 2009 roku.

 

Chcę zaktualizować dlatego, że zamówiłem najlepszy procesor do swojej płyty Athlon 64 x2 6000+ i właśnie nie wiem czy jest to wymagane.

 

Teraz działam na Athlonie 64 x2 4000+

 

W biosie nie mam żadnej zakładki Tools jak pisze w tym poradniku.

 

Niestety musisz aktualizować - potrzeba wersję 0504.

Pomoże mi ktoś jak to zrobić za pomocą pendrive żeby się wszystko udało?

Hej,

 

Przecież podałem Ci link z dokładną instrukcją - Aktualizacja BIOS na płytach Asus. Jeśli zaś chodzi o zapewnienie, że nic złego się nie stanie - nikt, w żadnym wypadku Ci go nie da.

 

Pozdrawiam,

Dimatheus

Właśnie nie mam w biosie zakładki tools.

Myślę, że muszę dokonać tej aktualizacji za pomocą programu Afudos lecz nie wiem jak to zrobić.

 

Przenieść AFUDOS.exe i mój nowy bios z końcówką .rom na pendrive i ustawić bootowanie na pendrive?

Zrób to z poziomu systemu, albo serwis i 20 do 30 zł i masz jak się boisz.

Z poziomu systemu jak to zrobić? To 2 narzędzie do aktualizacji systemu nie pobiorę bo nie znajduje mi pliku.

 

Dobra już znalazłem ten program i pobieram z innej strony.

Oczywiście ma taką samą nazwę jak ten z strony producenta.

Kolego czytaj, wszystko masz podane.

Hej,

Nie wiem tylko czy na 1 pendrive mam wrzucić ten AFUDOS i plik z biosem zakończonym na końcówkę .rom

Na pendrive wrzuć oba pliki - ostatni poradnik, jeśli o tym mówimy.

A AFUDOS ? Wrzucić go na inny pendrive?

Hej,

 

Oba pliki - czyli plik programu (afudos.exe) oraz plik z BIOS’em (xxxx.rom). Sam pendrak z DOSem można przygotować przy pomocy programu Rufus.

 

Pozdrawiam,

Dimatheus

Mówimy o ostatnim poradniku? to wrzuć oba pliki i w końcu rób.

 

A nie lepiej tak:

 

https://sciagnij.toggle.com/free-download/kl58824/ASUS-Update-Utility.htm

Wyskakuje mi coś takiego:

https://imageshack.com/i/mj02rvp

A do Afudos mi jakoś nie chce wejść.

Zrobiłem ten bootowalny pendrive, wrzuciłem pliki AFUDOS i bios i nie ma go w opcjach do bootowania jako 1 urządzenie.