4850 czy 8800 GTX?

Przymierzam sie do zakupu karty graficznej (juz na dniach) mam zamiar kupic. Upatrzylem sobie taki model ASUS EAH4850/HTDI/512M za 165,95 euro.

Ale jak to zwykle bywa przegladalem oferty i zobaczylem w innym sklepie GeForce 8800 GTX 768MB PCI-E ( EVGA) za 158 euro. Cena prawie ta sama ale tutaj mam 768 MB, a wiec w tym momecie prosze o rade.

Jeszcze jedna kwestia posiadam zasilacz 500 W i tylko jedna wtyczke 6 pinowa PCI-E jezeli chodzi o 4850 to wiem ze to wystarczy. NIe wiem jednak jak jest w przypadku tego GeForca.

Radeon zdecydowanie 8800 GTX jest przestarzała i nieopłacalna.

zdecydowanie 4850. sam mam ta karte i jestem z niej okrutnie zadowolony. mimo aktywnego chlodzenia jest slyszalna tylko podczas rozruchu kompa. minusem sa temperatury: dochodza u mnie do 66 stopni (w windowsie) i 80 - 90 w stresie. moj model 4850 wymaga 1 wtyczki 6 pinowej wiec powinno wystarczyc. Btw na temat zasilacza niech sie wypowiedza eksperci :wink:

pozdrawiam.

Jeśli jesteś graczem to na pewno ten radek bo on pozwoli Ci się cieszyć wszystkimi efektami directx 10 a tamten tylko 9.0 a po za tym to juz prehistoria.

8800GTX obsługuje DirectX 10, co do wyboru to bierz radka.

aha. a ten radek ma 10.1??

tak

tak, ale Nvidia już nie :stuck_out_tongue:

Krótko mówiąc bierz HD4850, szkoda, że się śpieszysz z zakupem, bo już jakoś w sierpniu będzie on na niereferencyjnym, (jakoś w środku, lub pod koniec coś wyjdzie)

Ta jest spox http://www.proline.pl/sklep.php?prodid=GAINWARD+4870 i ponoć lepsza niż 4850. Pozdro!!

Lepsza jak lepsza (wg testów o ok. 20%), ale sporo droższa…

mało powiedziane że pójdzie DX10 albo DX10.1 bo ma się wydać jeszcze DX11 ale to będzie pasować do wszystkich modeli które współpracują z wersją 10 i mieć Viste

a co do grafy to o wiele wydajniejszy jest radek HD4850 jak chcesz bardziej nadążyć za trendami graficznymi to poczekaj

choćby na niereferenta :wink:

Ceny:

HD4850 -> powercolor w apollo już za 425zł

HD4870 -> najtańsza też PowerColor w tymże sklepie za 710zł

różnica 285zł

Dorzucasz 65zł i ma się accelero z acutake. Zdecydowanie lepsze od wszelkich referentów czy niereferentów. Swoją drogą ciekawe ile będą kosztować najtańsze niereferencyjne, może się nie będzie opłacać przez jakiś czas na początku?

Niereferencyjny palit może okazać się nawet nieco tańszy, albo przynajmniej w podobnej cenie bo ma już zaprojektowane sporo mniejsze pcb od referencyjnego.

W takim razie czekam na premiery…

Tylko kiedy one bedą.

Prędko, przecież to producentom na tym zależy aby więcej sprzedać.