4850 i 7850 w crossfire?

Witam chciałem sie dowiedzieć czy jest możliwość połączenia tych dwóch kart w jakiś sposób typu crossfire?

Pozdrawiam

w crossfire możliwe jest połączenie tylko i wyłącznie takich samych kart graficznych

" w crossfire możliwe jest połączenie tylko i wyłącznie takich samych kart graficznych " - LOL Bart86 chyba się dzisiaj nie wyspałeś skoro takie bzdury wypisujesz .

Można połączyć bez problemu te dwie karty , z tymże jedna zostanie "obcięta " wydajnością do tej drugiej .

Pzdr.

czytałem FAQ AMD Crossfire http://www.amd.com/us/products/workstat … ected.aspx

pisze tam że tylko identyczne karty AMD można połączyć w crossfire

Bart86 faktycznie była tylko taka możliwość po wprowadzeniu na rynek tej technologii , ale to było ładnych kilka lat temu . Teraz już można łączyć różne karty ( oczywiście karty nie mogą się BARDZO róznić technologicznie od siebie ) . Karty z serii 4850 i 7850 można łączyć jak najbardziej . Pzdr .

A wymaga to większych umiejętności czy wystarczy wpiac obydwie w płytę główna?

Wpinasz i gotowe . Ważna jest chyba tylko kolejność ułożenia kart ale to już Ci wyjdzie z autopsji . Resztę funkcji znajdziesz w CCC odnośnie do ustawień 3D i reszty .

Na wszelki wypadek zadam pytanie. Masz na pewno 2 sloty pci-e na płycie głównej? Oraz wystarczająco dobry zasilacz? :wink:

Ale szczerze to nie widzę sensu łączenia z HD7850 skoro jest jakoś trzykrotnie lepsza od HD4850.

Mam Chiefteca 500W i mam dwa sloty :stuck_out_tongue:

Podaj dokładny model.

Są Chiefteci 500W które na +12V mają niecałe 400W (GPS, GPA).

Z tego co dobrze pamietam jest to chieftec gps i w testach miał coś 480-490W tylko pytanie czy podłączenie tej drugiej karty nie osłabi nowej? I w jakich wypadkach takie rozwiazanie sie sprawdza? Bo wiele osób mówiło mi ze nie wszystkie gry obsługują crossfire

Ja na twoim miejscu zrobiłbym tak:

a)jeżeli masz już te dwie karty w domu to podłącz i sprawdzaj w benchmarkach jak działa i porównaj z wynikami samej karty HD7850, wtedy się dowiesz czy działa lepiej czy gorzej w crossfire.

b)jeżeli dopiero się zastanawiasz nad kupnem to lepiej jakbyś sprzedał na allegro HD4850 za jakieś 170zł i dołożył tą sumkę do HD7870.

Wydajnościowo wyjdzie prawie tak samo jakby zsumować wyniki z benchmarków oraz zużycie energii i tak niższe przy jednej.

Dzięki za pomoc wszystkim :smiley: Waham sie ponieważ 170 zł to nierealna cena mógłbym sprzedać za maksymalnie 90 zł a właściwie wolę już włożyć tą kartę do jakiegos stare kompa i złozyć za 200 drugą maszynke :stuck_out_tongue: Swoją drogą nie orientujecie się czy Modecom feel 350 w pociągnąłby tą karte i jakiegoś pentium 4?

Jednorazowo może tak :wink: Ten Modecom Feel na pewno nie można nazwać zasilaczem, przeczytaj: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html

Pentium 4 i radek hd 4850 to się mija z celem. Zasilacz dobrze jakby miał 400W. Byle by markowy.

A dlaczego?

Bo pentium 4 to stary szrot i ta karta się będzie przy tym marnować. Do tego minimum 2 rdzeniowy jest potrzebny. Poza tym szkoda pakować kasy w takie zabytki.