4890 , 5770 , gtx460 , gtx260 - jaka grafika za ok. 500zł

Witam :slight_smile:

Proszę o doradzenie jaką kartę graficzną mam kupić.

Mam już totalny mętlik w głowie… czytałem, czytałem i nie mam zielonego pojęcia którą wybrać czy HD4890 , HD5770 , gtx460 a może gtx260

Karta ma być głównie do gier (zależy mi głównie na GTA IV na max detalach :lol: ). Gram w rozdzielczości 1280x1024.

Wiem że przeważającą rzeczą może być dx11 a że mam Win7 to takowego posiadam a więc chyba lepiej HD5770 lub gtx460 bo one obsługują dx11.

Jaki posiadam sprzęt macie w podpisie i teraz:

—czy zasilacz wytrzyma (bo wymiana go nie wchodzi w grę)

—czy procek nie będzie spowalniał którejś z kart (jeżeli tak to którą i czy się opłaca taką kupować bo np. nawet spowolniona procem będzie lepsza od innej której proc by nie przeszkadzał) [małe OC procka mógłbym zrobić ale wolałbym nie :P]

Aaa… i jeszcze jedno pytanie. Jeśli się nie mylę to HD4890 potrzebuje 2x 6pin. Ja od zasilacza mam tylko 1x6pin no i wtedy czy mógłbym podłączyć ten 6-pin od zasilacza a drugi zrobić przez TO :?:

myślę że to będzie na tyle :slight_smile:

mam nadzieję że zabardzo nie namieszałem i będziecie wiedzieli o co mi chodzi :roll:

pozdrawiam i czekam na liczne odpowiedzi :smiley: :smiley: :smiley:

Dodane 23.11.2010 (Wt) 21:37

aaa i jeszcze jedno :slight_smile:

ram-u narazie mam 2GB ale w niedalekiej przyszłości kupuję 2x2GB 8)

Mógłbyś kupić GTX 460 768MB, są za około 550 zł.

Jednak twój procesor jest stanowczo za słaby na te karty i będzie znacząco ograniczał te karty. Nawet podkręcenie nie wiele tu pomoże.

Ja bym na twoim miejscu zmienił całą platformę na AM3 i DDR3.

Apgrejdowanie kompa zacznij od zmiany mobo bo przy ASUS M2A-MX niewiele zdziałasz. Wiem, bo miałem.

Tak jak kolega wyżej napisał :lol:

Zasilacz będzie za słaby. Możesz podłączyć przez tą przejściówkę

Co do GTA IV to nawet na moim sprzęcie jadę na średnich w roździałce co podałeś.

Co do grafik to tylko 5770 i gtx460, bo tamte są prądożerne i 4890 na tym zasilaczu będzie ciężko do tego proc będzie ograniczał.

Najlepiej 5770 najmniej ciągnie, ale ustępuje gtx460 768mb który jest wydajniejszy a tak dużo więcej nie ciągnie.

Mi benchmark z gta4 na tym co ustawił samemu pokazywał 47fps jakoś tak, a jak sam ustawiłem wszystko na max oprócz zasięgu widoczności i textur które muszą być na medium(wersja high zjada jak pamiętam 400mb na grafie) zabiera łącznie ok 678mb jakoś tak ostatnie zielony kolor jak pamiętam. I różnica kilka fps w dół tylko i nie muli tak bardzo, raz na jakiś czas jadąc samochodem ścinka mała ale to bardzo rzadko i mogę grać spokojnie mając ok 40fps i rozdziała max jaką mogę 1680x1050. a mam Gainward gtx460 768mb(teraz jak podkręciłem nie testowałem gta4) i athlon x3 445 3.1ghz z 2gb ram ddr3 oraz win7.

Więc bierz którąś z tych co podałem a później kasa na nowy zestaw proc+ mobo+ ddr3 minimum 2gb.

Pod względem wydajności plasują się tak.

  1. GTX460

  2. HD4890 i GTX260 216

  3. HD4870 i GTX260 192

  4. HD5770

  5. HD4850

Ja osobiście brał bym GTX460 ewentualnie HD4890 lub GTX260 216

Najlepszy będzie GTX 460,ale będzie sporo ograniczany przez ten proc,wystarczającym wyborem by był Athlon X4 635+ HD 4850 ,a jak już HD 4850 zniknie z rynku będzie można go ładnie sprzedać na Allegro i wtedy sobie po jakimś kupisz porządną kartę i ten GTX 460 pewnie będzie stał grosze.

z 4850 spokojnie nawet ponad rok pograsz, jak nie dłużej, zależy w co grasz i jakie masz wymagania co do grafiki, ale nowe gry spokojnie na 3/4 detalach a nie które nawet max będą chodzić a 4850 nawet nie żle by sobie dało radę w crysisie w dx10 więc też nie tak źle, ale warunek mocny proc, czyli taki zestaw jak podał gural.

Procesor da sobie radę z GTA IV, choć z lepszym płynność byłaby znacznie większa.

Zasilacz jest wystarczający.

Jak grasz w 1280x1024, to z powodzeniem wystarczyłaby karta za 300 zł, a do zaoszczędzonych pieniędzy trochę dozbierać jeszcze na nową płytę, proc i RAM.

czyli tak:

narazie kupię HD4850, odkładam kasę i za jakiś czas kupuję płytę gł. z proce mi ramem tak?

czy to będzie opłacalne teraz kupować HD4850 potem mobo, proc i ram i jak już to wymienię to grafikę na np. gtx460?

hmmm… myślę że to całkiem dobre rozwiązanie :slight_smile:

Ja nie wiem co się tak czepili procesora skoro ja na swoim sprzęcie gram na nisko-średnich detalach w rozdzielczości 1440x900

Dokładnie,uważam że wymiana procesora,płyty,pamięci to obecnie dobry wybór,a co do HD 4850 jak go kupisz do nowego zestawy to przez dwa lata jeszcze spokojnie pograsz w gry.

Dodane 24.11.2010 (Śr) 17:40

Tak,ale w co ? ,po drugie pomyśl z tej strony jaki jest sens dawać za kartę 500 zł,a gry nie będą chodzić tak jak powinny.Jak procesor jest słaby to i nawet GTX 580 nie pomoże.

niezbyt rozumiem :oops:

czyli najpierw mobo, proc, ram-y a później grafika?

Sorki za błąd,chodziło mi o to że gdy kupisz "Mobo,CPU,Ram i HD 4850,to nie będziesz musiał za szybko zmieniać grafikę,bo HD 4850 będzie jeszcze przez 2 lata sobie radziła z nowymi grami.

OK

no to dzięki wielkie wszystkim za odpowiedzi :slight_smile:

pozdrawiam