Instalacja systemu Windows 7 z Pendrive USB 3.0

Witam.

Złożyłem sobie całkowicie nowy komputer i posiadam tylko porty USB 3.0 oraz 3.1. Mój problem polega na tym że nie mogę wykorzystać możliwości instalacji systemu z pendrive’a usb 3.0 ponieważ ciągle jakieś błędy wyskakują brakujący sterownik itd. A z tego co widzę instalacja z pendrive usb 3.0 jest błyskawiczna. Ktoś potrafi jakoś pomóc ?

Błąd o treści: Brak wymaganego sterownika urządzenia stacji dysków CD/DVD. Jeśli masz dyskietkę, dysk CD, DVD lub dysk flash USB ze sterownikiem, włóż go teraz.

 

edit.

Sprawdziłem przed chwilą z Pendrive’m 2.0 jest taki sam komunikat. Dodam że z płyty instaluję bez problemu z tym że wolniej dużo.

Model płyty bo tak to do wróżki.

nie masz USB2.0 w kompie? ciekawe

 

Zobacz czy masz w biosie podobną opcje.

Emuluje ona USB2.0 na portach 3.0 bez sterowników.

Ja u siebie z USB 3.0 instalowałem zawsze windowsa, dodam że też miałem taki błąd nie raz i rozwiązanie jest banalnie proste, trzeba wyłączyc kompa i włączyć.

Przy restarcie wywalało błąd a po zimnym starcie od zera już było ok, wiem dziwne, nie mniej jednak osobiście nie miałem problemu z instalacja poprzez 3.0

 

20150915_191702.jpg

Złożyłem komputer na najnowszej podstawce INTEL SOCKET 1151 z procesorem SKYLAKE. Nie mam czegoś takiego jak stary bios tylko uefi. Płyta główna ASUS Z170 PRO GAMING.

Sorrki mój błąd są jednak USB 2.0 ale ja chciałbym z usb 3.0 instalować.

Spróbuję z tego portu 2.0

Tak wiem nie zwróciłem uwagi na te porty co są od góry klawiatura i myszka jest pod 2.0 podłączona. Reszta jest 3.0 i 3.1

Masz źle pobrany obraz ISO lub źle przygotowany pen. Skąd pobierałeś ISO? 

ISO pobrałem nawet czysty obraz po angielsku bez żadnych poprawek ani tego typu rzeczy. Dodam tylko że instalując z płyty DVD system się normalnie instaluje z tego samego obrazu.

Pendrive przygotowany sposobem DISKPART.

Spróbuję sposobu z RUFUSem.

Więc instaluj z płyty po co szukasz problemu tam gdzie go nie ma? Spróbuj użyć innego pena kiedyś przerabiałem taki problem i nawet na oryginalnym ISO z MS nie działało nic poza instalacją z płyty.

Nie szukam problemu tylko po co mi instalować z płyty skoro szybciej mogę zainstalować z pendriva. Nie mam pojęcia jakich sterowników brakuje skoro z płyty wszystko startuje a z pendriva nie chce. Dodam że pendrivem 2.0 instalowałem już systemy u znajomych.

Instalowałem systemy na kilkunastu kompach i jeden raz nie przeskoczyłem instalacji z pena a uwierz mi próbowałem wszystkiego. 

Myślę że przeskoczyłbym to instalacją pendrivem 2.0 w porcie 2.0 ale wtedy muszę mieć klawiaturę albo myszkę pod PS2.

I nie rozumiem jeszcze czemu to nie chce z 3.0 działać skoro zaimplementowałem wszystkie sterowniki płyty głównej do obrazu ISO.

A czytałes instrukcję do płyty ? Bo tam jest opisane 3 metody instalowani / tworzenia instalki na pendrive.

 

Pytasz po co USB 3 skoro nie działa bez sterowników ? Bo to proteza, ludzie chcą, konkurencja wymaga - dlatego jest. Mały procent ludzi korzysta na codzień. Ale jakby nie było to odrazu byłby czyjś płacz.

http://softonet.pl/publikacje/poradniki/Co.to.jest.UEFI.czym.sie.rozni.od.BIOSu.i.jak.zainstalowac.Windows.w.komputerze.z.UEFI-poradnik,589/2

 

http://www.download.net.pl/jak-stworzyc-bootowalny-usb-z-windows-7-dla-uefi/n/4274/

Ok przeczytałem te 3 kroki. Już rozumiem jak to trzeba robić. RUFUS tutaj nic nie daje. Trzeba instalować z pendrive’a z włożoną płytą ze sterownikami ASUSA i system je sobie sam załaduje wcześniej.

 

edit.

I wtedy instalacja bez problemu rusza. Dziękuję wam za pomoc.