Jak zainstalować sterowniki do USB nie posiadając napędu?

Witam.  Komputer przyszedł  i oczywiście od samego poczatku problemy…  Nie mam napedu wiec wszystko robie z usb i pierwszy problem ponieważ usb 2.0 nie jest juz wspierane w skylake wiec tak jakby te 2.0 to na prawde 3.0 i mialem problem z zainstalowaniem 7 ponieważ nie ma on wbudowanych sterowników 3.0 wiec dogralem do instalki windows 7 sterowniko zainstalowalem system i teraz problem ponieważ nie mam sterownikow usb i napedu.  Gdy wkladam pendriva bo chce zainstalować sterowniki to w ogole nie czyra pendriva.  Pomozcie…  Jak teraz mam zainstalować sterowniki skoro dostepu do neta na nowym kompie nie mam napedu tez nie a pendriva nie czyta…  :/ 

Pomozcie…  :/

Jako że temat dotyczył składania komputera, nowy posty dotyczący sterowników wydzielam do osobnego tematu.

Ale to jakaś niekonsekwencja. Piszesz, że dograłeś sterowniki usb 3.o do instalki, żeby w ogóle móc zainstalowac system, a potem piszesz, że system nie ma sterowników do usb 3.0. To w końcu ma, czy nie ma? Jeżeli nie ma, to jak zainstalowałeś system? A teraz z innej beczki. Skoro nie masz napędu dvd, nie działa ci sieć i nie możesz podłączyć pod windows żadnego nośnika na usb, to może spróbuj odpalić z usb jakąś nową dystrybucję linuxa - taką, która obsługuje usb 3.0 - dzięki czemu będziesz mógł podmontować sobie dysk windowsowy i wrzucić tam pliki ze sterownikami. Potem odpalasz z twardego i instalujesz sterowniki, które wrzuciłeś sobie na dysk. Może to zadziała?

A tak w ogóle to desktop czy notebook, bo nie śledziłem poprzedniego wątku?

No to spróbuj włożyć pendrajwa do jednego z dwóch gniazd 2.0 (są z tyłu pod gniazdem PS/2) i korzystaj na razie z tych gniazd. Oczywiście, jeśli Twoja płyta główna to Z170A GAMING PRO.

Cześć.  To nic nie da…  Żadne usb nie działa ponieważ skylake nie współpracuje z EHCI czyli portem który generował usb 2.0 jakieś inne pomysły? Moja płyta to asus z170 pro gaming. 

No właśnie tez się dziwie że tych sterowników tam nie ma…  Kiedy instalowałem to były bo inaczej by mnie nie pościło przez instalacje.  Komputer detoskop.  Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły? 

Nie mam napędu ale mam opcje siec na komputerze.  Wiec sam już nie wiem…  Nie mam pojęcia co teraz zrobić. 

Aa właśnie jak wrzucam sterowniki do instalki windows 7 to tylko do boot.wim i normalnie instalacja poszła,  ale może ich nie zainstalowało bo powinny być tez w instal.wim? 

Hej,

Integrację sterowników wykonał przy pomocy programu http://www.dobreprogramy.pl/RT-Se7en-Lite,Program,Windows,23427.html 

Lasthaoss123 , na forum używamy polskich liter diakrytycznych (ą, ć, ę, ń i tak dalej). Proszę - korzystając z przycisku Edytuj (na dole każdego posta po lewej stronie) - wyedytować swoje posty w tym temacie. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Trzeba było może dograć/zintegrować do instalki za pomocą odpowiedniego programu.

Tak z ciekawości zapytam, czy doczytałeś w instrukcji, że do zainstalowania Win 7 trzeba zmienić ustawienia w BIOSie (str. 36)?

Oczywiście trzeba zrobić hand off i ta zmiana nic nie daje…  Dzięki  koledzy,  spróbuję użyć teraz waszych metod. 

 

Przepraszam za brak polskich znaków,  piszę z telefonu.  Potem wszystko poprawię ;) 

 

JoteS chyba pomyliłeś instrukcje lub płyty główne.  Posiadam ASUS Z170 Pro Gaming i na 36str instrukcji nic nie ma.

na samym dole postu

 

Skoro masz system zainstalowany ( uważam, że kartę LAN / WiFi też ) internet chyba też.

 

Wypisz wszystkie NIE zainstalowane urządzenia z Menadżera urządzeń wg ich identyfikatorów sprzętu + nazwa wyświetlana.

Np :

Standardowa karta graficzna(VGA) | PCI\VEN_10DE&DEV_0DE9&SUBSYS_181D103C&REV_A1

Identyfikator sprzętowy wpisz w googlach + dopisz driveridentifier.com

 

Strona jest o tyle dobra, że wymaga jedynie rejestracji, pobieramy sterownik z listy dostępnych dla danego identyfikatora sprzętu ( w większości są brandowane np asus gigabyte itp ).

 

Ja po przeniesieniu dysku między laptopami nie umiałem znaleźć sterownika do Intel WIDI®, sterownik z grafiki nie działał ( nie zawierał sterownika do brakującego sprzętu ) ale pomogła mi witryna, którą podałem jako pomoc do wyszukiwania.

 

Gdybyś nie potrafił znaleźć wypisz w tym temacie wszystkie brakujące urządzenia.

 

Pozdrawiam

atronics nie mogę włożyć płyty asusa bo nie mam napędu… Więc ta opcja odpada. Czytałem instrukcję i proponowane sposoby instalacji win7 z instrukcji asusa ale wszędzie trzeba mieć napęd.

 

Nie posiadam właśnie sterowników LAN i nie mogę ich zainstalować bo nie czyta USB a napędu żeby wsadzić płytę nie mam

Reset BIOS do ustawień domyślnych? Sprawdź też sobie jego wersję. Być może jest nieaktualna i należy zrobić upgrade?

a te sprawdziłeś 

http://www.asus.com/pl/supportonly/Z170 PRO GAMING/HelpDesk_Download/

 

bios zaaktualizowany, najnowsza wersja pobrana z strony asusa :slight_smile: taak sprawdzałem i nic, jeszcze raz spróbuję wrzucić sterowniki bezpośrednio do instalki win7 tylko mam pytanko ponieważ robiłem to tylko w boot.wim a czy w instal.wim też muszę ? bo boot to chyba samo botowanie a install to już instalowanie systemu ? Czy ja się mylę ?

może ci się jeszcze ta metoda przydać (a było kupić z nagrywarką)

http://dyski.cdrinfo.pl/artykuly/dodanie-sterownikow-do-instalki-windows/