4GB RAMu dostepne 2GB

Witam otoz zamontowalem ostatnio nową plyte główna wraz z procesorem i RAMem , zainstalowalem wszystko elegancko , świezy system , wszystkie sterowniki , aktualizacje , lecz komputer uzywa tylko 2GB pamieci ( Widzi 4GB dostepne 2GB) przez co komputer chodzi strasznie slabo , probowalem opcji max pamieci w msconfig , przywracalem domyslne ustawienia biosu lecz nic nie pomaga . Prosze bardzo o pomoc
image

1234

12345

123456

Grafika zintegrowana z płytą główną czy grafika w slocie PCI-Express??

Pcie

Popraw temat wątku bo się kompromitujesz. Pamięc ram wyraza się w Gigabajtach, a nie Gigabitach.

Masz tutaj jak na moim zrzucie:

Skad ta złość do ludzi? Mozna normalnie zwrócić uwage :wink: , nie jestem ekspertem .

Jakbys popełnił ten sam błąd potem pisząc w pierwszym poście to bym napisał tylko drugie zdanie, a tak sadziłem, że jest inaczej :slight_smile:

A czy twój procesor nie zawiera zintegrowanej grafiki? Jeśli tak to ją wyłącz w BIOSie bo zabiera niepotrzebnie RAM kiedy używasz grafy na PCIe.

Własnie nie moge znalezc zadnej takiej opcji w biosie , ktora dotyczy wylaczenia integry

Zacznij od zaktualizowania BIOS - https://pl.msi.com/Motherboard/support/760GM-P21-FX#down-bios

A zamień kostki miejscami w slotach i sprawdź, co będzie :wink:

1 polubienie

Może dlatego ze działa single a nie dual a nie jak u mnie zobacz jakie gniazda ram działają w dual jak u mnie
Przechwytywaniedawq

Co to za program ?

Pffffff zamienilem pamięci miejscami i wszystko gra , az troche smieszne ze probowalem tylu rzeczy a wystarczylo cos takiego , dziękuję wszystkim za pomoc

1 polubienie

Skoro zamienienie kości miejscami pomogło, to znaczy, że jedna z nich była po prostu nie włożona do końca…

Prawdopodobnie masz kostki z dwoma różnymi oznaczeniami. Zewnętrznie są identyczne, różnią się “patrząc elektronicznie”. Najpopularniejsze w sprzedaży były KTH oraz KVR i tak je pewnie też widzi Twoja mobo. Dlatego po przekładce poszło. Te płyty w połączeniu z Amibosem tak po prostu mają. Trik znany od bardzo dawna przy MSI i ECS… “jeśli masz ami na pokładzie i nie bangla, przełóż kości, a zabangla” :wink:

1 polubienie

Program to HWiNFO64 pokazuje co masz w komputerze oraz temperatury podzespołów bardzo przydatny