4GB RAMu w jakiej konfiguracji? 4x1GB dual channel czy

Witam.

Dobrze zakładasz! Tymczasem pobierz na próbę to (Final): http://www.majorgeeks.com/files/details/aida64_extreme_edition.html  Zainstaluj, uruchom i przejdź do testów sprawnościowych pamięci RAM (cztery testy). Wykonaj je, zapisz wyniki (cztery pierwsze świadczą o szybkości działań na pamięciach) i będziesz miał porównanie z innymi konfiguracjami RAM, aczkolwiek pierwszy pomysł (4x 1 GB/800) zapewne wypadnie najkorzystniej.

Rożnica Dual vs Single jest niezauważalna na co dzień. Taka zmiana nie ma żadnego sensu. 

 

Poborem mocy się nie przejmuj, RAM pobiera bardzo mało.

 

Poszczególne kości mogą czasami gryźć się ze sobą. Proponuje Ci spróbować zamiany slotów i sprawdzić, czy sama kość również sprawia problemy. 

Dokonałem dzisiaj zamierzonej ,roszady,. Jak się okazało nie mogłem dostać 4 identycznych pamięci, a zatem zamontowane mam teraz:

W niektórych testach poprawa szybkości działań na pamięciach o niemal 100%, czyli proponowana przeze mnie konfiguracja - wbrew negującej przepowiedni wyżej - miała sens jak najbardziej. Powodzenia!

Fajnie, że widzi różnicę (syntetyczną) tylko tak jak wspomniał Odyniec_Stary przy tej klasie sprzętu realne odczucie tej zmiany nie będzie aż tak widoczne.

Spróbuj teraz przełożyć te 100 % w testach syntetycznych na realne zastosowania. Do 5 % maksymalnie, a tego i tak nie zauważysz.