4x więcej RAM-u i bardzo mały wzrost wydajności

Witam wszystkich:)

A więc postanowiłem zwiększyć sobie ilość pamięci RAM z 512 do 2GB (DDR 400Mhz) ale po zamontowaniu okazało się że spowodowało to jedynie marny wzrost wydajności… :?

Spodziewałem się że komp będzie hulał a tu raptem szybciej się włącza i wyłącza a 200 zł poszło…

Czemu tak jest? Co zrobić?

:frowning:

Pamięć ram służy tylko do ładowania do niej programów. Więcej ram -> komputer nie musi mielić plikiem wymiany.

Od prędkości działania programów jest procesor. To on oblicza wszystko.

Docenisz więcej ramu gdy odpalisz grę która wymaga go dużo, lub program np: do obróbki Video.

dokładnie…

u mnie w szkole tak samo jest jak się chwalą że “ale mam dobrego kompa ma 4gb ramu” a reszta złom

vincent77 podaj resztę podzespołów

Procka póki co nie zamierzam wymieniać a reszta parametrów ma się następująco:

System operacyjny Microsoft Windows XP Professional

Typ procesora Intel Pentium 4, 2800 MHz (14 x 200)

Nazwa płyty głównej Gigabyte GA-8S655FX(-L) (5 PCI, 1 AGP, 4 DDR DIMM, Audio, IEEE-1394)

Karta wideo NVIDIA GeForce FX 5200 (128 MB)

Dysk 74.5 GB (37.3 GB wolne)

******

Co do RAM-u to kupiłem 2 kości po 1024 firmy Goodram podebrane pod moją płytę główną (GR400D64L3/2GDC)

i jeszcze sumuja rdzenie… To jest Krejzi

Podaj jaki masz procesor i płyte

bo jednoczesnie plik wymiany ustawiony na auto sie zwieksza a system alokuje dane wlasnie tam najczesciej

no i default’owo winda zagospodarowuje max 80% ram a w rzeczywistosci juz przy 50% zaczyna mielic hdd

Czyli co? Już tak musi pozostać? Żadnych pomysłów? :?

raz - google,

dwa - temat na forum w dziale windows

trzy - logika i czytanie ze zrozumieniem

czyli ustaw na sztywno w minimalnej ilosci - 2mb na C i 256-300mb na innej partycji a lepiej na innym dysku

sorry za przyczepkę, ale co z tego że sumują? Jak masz 2 rdzenie po 1Ghz to masz w sumie 2 Ghz, no bo 2 rdzenie każdy po 1 Ghz…

nie jest 2GHz, tylko nadal jest 1GHz, nie dodaje się rdzeni.

no tak, ale… faktyczna moc CPU = Rdzeń 1+Rdzeń 2

Nie dodaje się ale faktyczna moc jest po zsumowaniu mocy CPU 1 (rdzeń 1) i CPU 2(rdzeń2)

Pod xp z sp2/sp3 nie ma przeciwskazań przed calkowitym wyłączeniem pliku wymiany.

piszesz takie pierdoły że aż nie wierze że ktoś może mieć takie przemyślenia na tym forum i w tym dziale, może ty h&s pomyliłeś z na luzie ?

wydajność procesora zależy od wielu czynników, jednym z nich na pewno nie jest suma Ghz z poszczególnych rdzeni…

W mniej więcej ten sposób liczymy teoretyczną maksymalną moc obliczeniową procesora, a nie faktyczną.

Faktyczna zależy od algorytmu, jego implementacji i niskopoziomowych strat wydajności (np obsługa przerwań, semaforów, synchronizacja magistral, wątków itp. itd.) których to rozmiar zależy w dużej mierze zależy od wspomnianej przed chwilą implementacji.

nie do konca… nie moge znalezc w tej chwili artykulu na stronie windowsa, ktory mowil dlaczego musi byc minimum 2MB i to na dysku C - w skrocie chodzi o to, ze system stattujac laduje kernel do ramdisku, ktory potem jest zapisywany wlasnie w pagefile - jesli nie ma, to moze sie zapetlic

inna sprawa, ze nie ma co dawac wiecej jak 2GB+16MB

za microsoftem

Z sp1 spotykałem się z bsod’ami z tego powodu, ale już z sp3 na 4 różnych konfiguracjach nie mam żadnych problemów.

a mnie sie nie bsod’y zdarzaly a w ogole OS sie nie ladowal na sp2

2MB jest wartoscia w zasadzie pomijalna - w normalnej pracy system nie korzysta z tego obszaru wcale

sam przy 1GB ram mam 2x156MB page’a na dwoch innych dyskach - system jest stabilny i nie wywala sie nawet, gdy wolnego ramu jest 2KB (zwiekszony limit z 80% do 97%) :smiley:

Pewnie mądre rzeczy tu mówicie ale jak dla mnie “za mądre”… To ile mam ustawić pamięci wirtualnej dla 2gb ramu, żeby było najlepiej ? :roll: