4y zdjecia w jedna calosc

witam jestem nowy na forum a blady w obslugiwaniu photoshopa i tu pojawia sie moje pytanie jak polaczyc cztery zdjecia w jedno podaje przyklad:

http://sp7.fotologs.net/photo/55/21/56/ … 2787_f.jpg

z gory dziekuje

pzdr4all

Witamy na Forum :slight_smile:

Aby uzyskać taki efekt wystarczy poprostu otworzyć nowy dokument w Photoshopie, otworzyć też te zdjęcia, zdjęcia skopiować na ten nowy dokument (każde na nowej warstwie), i odpowiednio poustawiać te zdjęcia.

Z tym, że ten nowy, pusty obraz musi mieć rozmiar tych czterech zdjęć razem wziętych, dla przykładu: jeśli masz 4 zdjęcia o wielkości 800x600 to nowy dokument powinien mieć wielkość 1600x1200 i wtedy otwierasz te Twoje zdjęcia po koleji i przenosisz je na ten przed chwilą utworzony, po czym wyrównujesz i zapisujesz ten nowy plik pod nową nazwą, różną od tych, które już masz w danym katalogu. To wszystko.

a czym sie kopiuje? jak przeniesc je z warstwy do warstwy i poukladac?

macie moze jakies podstawy photoshopa na pdf? albo linki

thx

pzdrwm

Ctrl + A na tym zdjęciu -> Crtl + C kopiowanie --> Ctrl + V wklejenie do dokumentu.

Musisz zaznaczyć odpowiena warstwe. Np jeżeli obrazek X chcesz wklejic na warste Y to zaznaczasz warste Y i tam robisz Ctrl + V (wklej) obrazek X.

Do układania służy opodwienie narzędzie. Po lewej stronie na przyborniku w photoshopie to jest taka strzałka :wink:

no dobra to dziala :lol: a jak zmienic tlo obrazka dokladnie kolor? i jak porobic ramki w obrazkach?

Co do ramek to polecam całą masę tutoriali które są dostępne na każdym kroku, wystarczy poszukać na stronach z przyklejonego tematu, a kolor tła obrazka? Może chodzi Tobie o tło najniższej wartswy? Jeśli tak, to musisz ją zaznaczyć po prawej stronie i wybrać wiaderko z lewej po czym kliknąć na obrazku. Będzie taki kolor jaki jest na dole po lewej.

Tak swoją drogą to polecam jakś lekture Photoshopa od podstaw, zeby poznać chociaż podstawowe pojęcia jakie w nim występują, jak to przeczytasz to będziesz się już łapał co i jak.

a gdzie znajde owe podstawy najlepiej w pdf-e? :roll:

Chociażby kupując aktualny, jubileuszowy numer Komputer Świat Eksperta z 5cio rocznikiem na CD. Na tej właśnie płycie znajdują się wszystkie dotychczas wydane numery Eksperta (w formacie PDF), w których to był taki właśnie kurs Photoshopa. Cena to 9,99 a czytania bardzo dużo. Oprócz tego zawsze pozostaje Internet i jego piesek Google :wink: