5.1 głośniki + karta problem niedziała subwoofer

Witam mam następujący problem kupiłem sobie dzisiaj kartę dźwiękową 5.1 . Odinstalowałem stare sterowniki wyłączyłem w biosie kartę zintegrowana i zainstalowałem nowa . I tutaj jest problem podłączam odpowiednio kable mojego zestawu do front read i subwoofer ale jest taki problem ze wszystkie głośniki działają oprócz subwoofera. Wczesniej maiłem głośniki podłączone do karty zintegrowanej za pomocą rozgałęziacza i działały głośniki wszystkie oprócz centralnego więc awaria subwoofera odpada. Nie wiem w czym problem w ustawieniach karty jest ustawioen 5.1

W czym może być problem?

ustawienie karty to jedna sprawa a ustawienie odtwarzacza to druga i tez bardzo ważna! !!

u mnie w sterownikach na zintegrowanej - za wyborem

ilości głośników 2,3,6 jest ikonka /młotek/-i tam muszę zaznaczyć

Bass Enhancment

Ok to poproszę o informacje gdzie to mam skonfigurować bo np w windows media player nic takiego nie widzę jedynie opcja gdzie i tak ląduje w ustawieniach windowsowskich…

przepraszam że tak póżno

WMP narzędzia / opcje / dvd / zaawanasowane / tam zaznaczasz ilość głośników.

WMP 10 i karta zintegrowana AC 97

spróbuj jeszcze w panelu sterowania w opcjach dzwieku tam też trzeba ustwić ilośc głośników.

A może poprostu pomyliłeś koncówki kabli??? :stuck_out_tongue:

Kable są opisane wiec ciężko je pomylic… po zmianie ustawień nadal brak reakcji niema moich bassów:/ Najprawdopodobniej przeprowadzę drastyczne środki jakimi jest format( i tak sie mu należał)

Miałem podobny problem ze swoimi głośnikami Logitech. Nie wiem jakie masz głośniki ale u mnie pomogło wyłączenie funkcji matrix. Oczywiście nie po to kupowałem głośniki za tyle kasy żeby nie korzystać z tej funkcji i następnie zmieniłem sterowniki do karty dzwiękowej. Poszperaj w internecie i znajdz odpowiednie stery do dzwiękówki bo te dodane do karty mogą poprostu być nieodpowiednie. Ewentualnie jak masz program do sprawdzania poprawnego podłączenia głośników to poprostu podłączaj je po kolei. Czyli włącz sobie centralny głośnik i przepinaj kable aż ten głośnik zacznie grać, później lewy i prawy itd… to może też pomóc.

Co to jest funkcja matrix aa nadal cisza w panelu ustawione 5.1 w karcie dzwiekowej tak sdamo 5.1 ale nadal niegra subwoofer