5 lat forum dobreprogramy!

Jak już donieśliśmy w newsie na łamach vortalu, nasze forum ma już 5 lat!

Przez te pięć lat obserwowaliśmy jak rozwijało się forum. Początkowo posty pojawiały się sporadycznie, a dyskusje prowadzone były przez zaledwie kilka osób, z czasem jednak forum zaczęło tętnić życiem. Dziś ma już przeszło 1,33 mln postów, a codziennie pojawia się ok. 1,5 tys. nowych. Rocznica jest znakomitą okazją by wyróżnić w jakiś sposób choć część użytkowników, którzy to forum stale budują. Przygotowaliśmy zatem dla Was masę atrakcyjnych nagród, które podzieliliśmy na dwie pule :slight_smile:

Kluczowym elementem pierwszej z nich jest nagroda główna - zestaw Xbox 360 Elite czyli najlepsza konfiguracja konsoli Xbox 360, w ekskluzywnej czarnej obudowie z dyskiem twardym 120 GB, portem HDMI oraz dołączonym czarnym, bezprzewodowym padem, ufundowana przez polską firmę CodeTwo specjalizującą się w rozwiązaniach dla serwera Exchange i Microsoft Outlook. W pierwszej puli oprócz tego znalazło się 51 firmowych koszulek dobrychprogramów w 4 kolorach do wyboru. Nagrody te postanowiliśmy rozlosować wśród użytkowników forum.

Drugą pulę otwiera 12 urządzeń Linksys WRT160N - routerów z punktem dostępowym WiFi wraz ze zintegrowanym przełącznikiem FastEthernet, ufundowanych przez firmę Vobis - głównego sponsora nagród. Oprócz tego w drugiej puli znalazło się 16 programów Norton Ghost 12.0 oraz 8 Norton Antivirus 2008 - ufundowanych przez firmę Symantec, 2 programy Corel Paint Shop Pro Photo X2, 2 Ulead VideoStudio 11 Plus oraz 4 Win DVD 9 Plus Blue-ray - ufundowanych przez firmę Corel oraz 20 kursów internetowych ufundowanych przez Polski Uniwersytet Wirtualny. W sumie 64 nagrody plus 52 koszulki :wink: Nagrody w tej puli chcielibyśmy podarować wytypowanym przez nas, zasłużonym, użytkownikom.

Listę zasłużonych należy rozpocząć od naszych moderatorów, którzy poświęcając swój wolny czas, bezinteresownie pomagają w utrzymaniu porządku na forum - co nie jest rzeczą prostą :wink: Do tego grona należą: adpawl, Agaton, Areh, Asterisk, boczi, Gutek2222, JNJN, Kaka’, Lazikar, Monczkin, squeet, sdar - do każdego z nich powędrują urządzenia Linksysa ufundowane przez sklep Vobis oraz wybrany program lub kurs.

Chcielibyśmy także nagrodzić osoby, które szczególnie wyróżniły się na forum w ostatnim roku - czy to przez aktywnie dzielenie się swoją wiedzą, pomaganie innym użytkownikom, zaangażowanie w rozwój forum i naszej społeczności, czy w końcu pomoc merytoryczną przy prowadzeniu vortalu. Do tego grona zaliczyliśmy userów (kolejność alfabetyczna): aero, adam9870, Airborn, aju, Barnaba, Bieniol, Damian, Devil, Dreambrain, El Presidento, frog, huber2t, jessica, kuz5, Magik, McDracullo, matiit, Narv, Leon$, Patricko, Phylby, piotrekplay, pow3r_shell, seba86mu oraz Tobi - do nich powędrują firmowe koszulki dobrychprogramów oraz wybrany program lub kurs.

Nie można też zapomnieć o użytkownikach z najdłuższym stażem na forum (rejestracja w 2003 roku) i w dalszym ciągu aktywnych (przynajmniej jeden post w ciągu ostatnich 30 dni). Do tego grona zaliczają się (kolejność według daty rejestracji): Madafaker, fiesta, pysiu, KORAR, inż. Piniol, NUKEM, Morgen, Zbych1, filozof, Sebastian, Kefas, moongoose, pikaczu, pietras, Krzysiek21 - do nich także powędrują firmowe koszulki dobrychprogramów oraz wybrany program lub kurs.

Część upominków postanowiliśmy rozdać poprzez losowanie aby absolutnie każdy miał szansę na wygraną. W losowaniu wzięli udział użytkownicy, którzy byli aktywni w ciągu ostatniego roku, z pominięciem ww. wytypowanych. Wylosowani szczęśliwcy to (kolejność według losowania): edidan, miniatur, mangani, Rakoo, glina, lukas_gab, 5235503, marcimon1642, panstarosta, Rafał©, subdemon, WinXP, Minda, Milos, Gacek23, ksystof, piter10, patrx95, Natalia1986, nowy10, PiterO811, goodprogram, pioszczep, kuli39, VPN, wacek4, M@rek, Danielson, kamil_gom, graster, D@widoS, butch, L337 Crew, d4ni3laz, matel0011, strzemo, el polaco, Marco89, MtvR, edmund30, Ozzy313, iGreq, MPresive, bartek46op, Freedom , jurasw, Vanshei, SoNiC, ChrisZet, SeldoruS. Powędrują do nich koszulki dobrychprogramów.

Emocje sięgają zenitu czas bowiem na ogłoszenie szczęśliwca, który wylosował nagrodę główną. Panie i Panowie… jest nim: artur01w - zarejestrowany 25 października 2005 roku. Otrzymuje on bezcenną koszulkę dobrychprogramów oraz jako dodatek :wink: konsolę Xbox 360 Elite, ufundowana przez firmę CodeTwo. Gratulujemy!

Gratulujemy zwycięzcom i gorąco dziękujemy sponsorom nagród, firmom Vobis, CodeTwo, Symantec, Corel oraz Polskiemu Uniwersytetowi Wirtualnemu za ufundowanie nagród. Uwaga techniczna dla zwycięzców - 6 maja do każdego z wygranych wyślemy potwierdzenie e-mailem z linkiem do strony gdzie od godz. 18:00 będzie można dokonać wyboru nagrody.

Update:

W komentarzach na vortalu odezwał się szczęśliwiec, który wylosował nagrodę główną. Czekamy na odzew i tutaj :stuck_out_tongue:

Gratuluje administratorom, moderatorom, użytkownikom.

5 lat to już nie przelewki [-X .

Życzę kolejnych lat pięciu, a także dalszego prowadzenia vortalu jak i forum w ten sposób.

Nie płaczę, że nie zostałem wylosowany, mam szanse za rok (w końcu dziś pisze posta to będzie rok od napisania :P)

Pozdrawiam :slight_smile:

Ja natomiast wchodząc dziś na wortal, przeżyłem jak najbardziej pozytywny szok. Zostałem wylosowany i dostanę koszulkę. :smiley: I tutaj uwaga do organizatorów - dla mnie proszę XXL, bo spory chłop ze mnie. :wink:

Ponad 1,3 mln postów. Gdzie Wy się mieścicie z tym ? Niedługo zagarniecie większość łącz w Polsce na swoje potrzeby. 5 lat… w sumie dużo i nie. W szeroko pojętym świecie IT to wręcz przepaść. A więc życzyć Wam jedynie więcej takich przepaści.

Mam też takie pytanie. Zachował się gdzieś ten pierwszy post na forum ? :slight_smile:

Witam wszystkich

Gratulacje dla administratorów, moderatorów, użytkowników.

5 lat to już jednak kawał czasu.

Życzę kolejnych 100 lat, a także dalszego prowadzenia vortalu jak i forum w ten jakże wyrafinowany sposób.

Witam.

Nigdy nie wiem co napisać w takich momentach. Na starcie dziękuje Administracji za wyróżnienie i gratuluję laureatom. Dziękuję również tym userom, dzięki których wiedzy i zaangażowaniu wiele problemów udało się rozwiązać i wyleczyć “choroby” systemu. Żeby nagrodzić wszystkich, podejrzewam trzeba by było obrabować bank albo Vobis ;), co nie jest łatwe. Niech nagrodą dla wszystkich będzie satysfakcja z “odwalanej” dobrej roboty i uszczęśliwienie internautów gdy po wielu bojach komputer odpala się bez problemu a gra w końcu zaczyna działać. To dzięki naszym fachowcom forum istnieje i jest pożyteczne dla innych, a w końcu chyba o to chodzi, żeby pomagać innym. I im składam gratulację, korzystając z okazji.

:slight_smile:

Miłe zaskoczenie :slight_smile:

Forum jak i Vortal dobreprogramy są najlepszym serwisem o tej tematyce jaki znam :slight_smile:

Oby tak dalej.

A o koszulce DP marzyłem :slight_smile:

Nie mogłem dotrzeć na zlot, gdzie koszulki były , to koszulkę otrzymam teraz .

Bardzo dziękuję administratorom za wyróżnienie, i gratuluję pozostałym laureatom.

Serdeczne dzięki za koszulkę :slight_smile:

5 lat - w świecie IT to spory kawałek czasu, mam nadzieje, że będziecie trwać jeszcze co najmniej drugie tyle, a my razem z wami.

Gratuluję zwycięzcom i db za 5 lat świetnej pracy :slight_smile: .

Ja też życzę wszystkiego najlepszego dobrymprogramom.pl, bo to naprawdę bardzo dobry vortal, mistrzowski w swojej dziedzinie. Gratuluję również zwycięzcom i osobom wyróżnionym.

Serdecznie gratuluje całej administracji, w wytrwałości w pracy i realizacji marzenia którym niewątpliwie był taki rozwój Vortalu i Forum. Dodatkowo dziękuje za nagrodę. Pozdrawiam !

Mam jednak pytanie do administracji . Otóż najbardziej zainteresował mnie kurs on-line jednak jestem dopiero w drugiej klasie liceum jednak przyszłość wiąże z Ekonomią i Finansami i taki kierunek by mi odpowiadał. Niestety nie ma napisanego poziomu tego kursu czy jest on od zera czy jakąś podstawową wiedzę trzeba posiadać ? I w jakim okresie można ten kurs zrealizować ( czy mogę na przykład powiedzmy za pół roku). Bo z tej strony odpowiedzi na pytania nie znalazłem.:

http://www.puw.pl/art.html?akcja=rekrut&P[aid]=620

Dzięki za nagrody! Napewno się przydadzą. Obiecuje zwiększyć poświęcany czas w forum po maturze. :slight_smile: Czyli już za 15 dni.

Jak ten czas leci pamiętam dzień jak pisałem na początku jako gość aż ktoś z redakcji zaproponował żeby sie zarejstrować i koło poszło w ruch :slight_smile:

Dziękuje za wyróżnienie i aby kolejne rocznicze nadchodziły bez problemów :slight_smile:

Najlepiej byłoby jakbyś skontaktował się z PUW

@Krugulec

Już napisałem, jak odpowiedzą wstawię tutaj treść bo na pewno znajdzie się ktoś zainteresowany (:

Gratuluję tak dużego stażu. Mam nadzieję, że dociągniecie jeszcze raz tyle :wink:

Szczęściarz z tego, co dostał XBox… :stuck_out_tongue:

Dziękuję za pamięć o mojej skromnej osobie, dziękuję za wszystkie chwile razem spędzone (te dobre i te złe). Pokornym nigdy nie byłem i nie zamierzam być, ale jak to w życiu bywa wolę kawę na ławę i czystą grę. Życzę dotrwania w takiej kondycji przynajmniej do 10-lecia, albo i jeszcze dłużej, tym bardziej że jestem z Wami praktycznie od samego początku.

tam były jakieś układy :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Nie no, dzięki za koszulkę (ciekaw jestem jak wy ją przyślecie :? )

i gratuluje przetrwania 5 lat na tym forum. :slight_smile:

O godz. 18 będzie dostępny formularz do wypełnienia danych.

Normalnie pocztą w “bąbelkowej” kopercie, przynajmniej tak było na rocznicę Vortalu.

I przypuszczam, że kto pierwszy wybierze sobie soft ten lepszy. Tak?