5 piknięć - Gigabyte

Nie - to zadziała jak nie mam integry?

No właśnie o to chodzi, że powinno być bez integry. Wtedy komputer wygeneruje błąd na starcie i przy ponownym odpaleniu (po włożeniu karty oczywiście) powinien pozwolić wejść do BIOS, żeby sprawdzić co się stało.

Czytam na forum - a jak wyjmę dysk po prostu zamiast karty graficznej?

Zamiast pytać, po prostu spróbuj.

Ok, na ten moment spróbowałem pobrać jeszcze APP Center od Gigabyte - mogę tutaj zmienić (niby) opcję Fast Boot i wgrałem aktualizacje do tego co się dało - tylko „@ BIOS” nie wszedł z powodu jakiegoś błedu - według tej aplikacji opcja Fast Boot jest wyłączona - była też opcja „Przejdź do BIOS” kliknięcie spowodowało ponowne uruchomienie i czarny ekran - tylko reset pomógł cokolwiek zrobić i zbootować do Win 10. Czyli podsumowywując to co spróbowałem i nie działa:

  • wyjęcie baterii cmos i zwarcie jumpera
  • wyłączenie opcji fast boot w Windows
  • próba przejścia do UEFI przez Windowsa
  • próba przejścia do UEFI/wyłączenie opcji Fast Boot (nic nie dało) w APP Center

Pozornie niezwiązane z tematem, ale… na czas próby wejścia do BIOSu zostaw w płycie tylko jedną kość pamięci, odepnij też wszystkie dyski.
PS
Podaj specyfikację zasilacza (moc, model)

po prostu brak mi słów - to była wina kabla HDMI, po zmianie wszystko działa jak wcześniej (mimo tego że z tym wcześniejszym też się wszystko wyświetlało)

:wink: