50 zł! Druga klawiatura odczytywana jako pad (?)

Komu uda się skutecznie pomóc, podaje nr konta bankowego i wysyłam mu 50 zeta.

Jak wiemy Windows nie rozróznia klawiatur.

Mam trzy klawiatury: klawiatura laptopa i dwie usb.

Chcę, żeby druga klawiatura była odczytywana jako pad. Zeby te same klawisze się nie gryzły. Czyli jak na jednej mam przypisane strzałki to na drugiej też chce mieć przypisane.

Bawiłem się VJoyem, ale albo nie umiem ustawić, albo się nie da. W nim nie można przypisywać tych samych klawiszy.

Najlepszy byłby program, który rozróznia klawiatury np. kl. usb dell  i kl. usb 4tech. Drugiej zmienia sie tożsamośc z klawiatury na pad i przypisuje się jej strzałki, układ QWEASD, enter, esc.

 

To jest mi potrzebne do PESa. Za pomocą Vjoy da się oczywiście ustawić tak aby na dwóch klawiaturach były dwa rózne zestawy klawiszy ale jest to niewygodne.

Nie bardzo rozumiem co chcesz osiągnąć. “Zeby te same klawisze się nie gryzły” - czyli jeśli na jednej klawiaturze WSAD służy do sterowania czymś, na drugiej WSAD ma przejąć role strzałek z pierwszej klawiatury(tak ma widzieć gra), tak by jednocześnie strzałki na pierwszej działały nadal jako strzałki? Chodzi o grę na dwie osoby?

 

Z tego co wiem WinAPI nie rozróżnia pochodzenia klawiszy, system(sterownik klawiatury) wrzuca je do kolejki SendInput i już, niskopoziomowy KeyboardHook którym można zdejmować, również nie rozróżnia pochodzenia klawiszy. System Windows nie umożliwia wyboru dwóch układów jednocześnie więc również MSKLC odpada.

VJoy działa w trybie sterownika, nic dziwnego, “da się oczywiście ustawić były dwa zestawy” - czyli dwa joye? jednym WSAD drugim np. TFGH żeby się nie kłuciły “ale to niewygodne”. Ma otwarte źródła więc pewnie się da go przerobić…

 

Ale dlaczego nie kupisz pada? 

Kosztują, grosze z przesyłką ~19zł, kupiłem jako zamiennik dla aparatury modelarskiej w RC Desk Pilot, zrobiony dobrze, da rade kupić dwa w cenie którą oferujesz w zamian za pomoc. Chcesz to ci sprzedam jeden za 50zł :E

 

Myk którym da rade obejśc problem z pomocą dugiego kompa, modyfikujesz na nim układ klawiszy przy pomocy MSKLC, instalujesz go i ustawiasz, następnie łączysz oba komputery przy pomocy Mouse Without Borders i “wjeżdzasz zdalną myszką” na laptopa z grą. W tym momencie druga klawiatura powinna dziaać kapke inaczej niż pierwsza…

No właśnie, ale nie wiem czy przejmie ustawienia mapy klawiszy zdalne czy lokalne. Input Director chyba ma opcje wyboru mapy klawiszy. Ewentualnie ShareMouse, jednak to nadal generuje opóźnienia i lubi się psuć.

Sprzętowo byłoby to w miare łatwe dla klawiatury PS2 (RS-232) potrzeba mikrokontrolera działającego jako HID HUB i kawałka softu  :slight_smile:

Bez tworzenia sprzętu potrzebny sterownik klawiatury USB z konfiguracją która umożliwia remapowanie kodów klawiszy. Niestety za każdą zmianą portu USB instalował by się sterownik standardowy. No i trzeba go stworzyć lub poszukać. Sourceforge, GitHub, Softpedia, Alternative.to

Na mnie pora…