500 error podczas używania "wstecz"

Przeglądałem wątek w “Na Luzie” , chwilę czytałem, chwilę przeglądarka “stała nieużywana”, użyłem “wstecz” i dostałem to:

Widzę to bardzo często na desktopie i mobilnym FX. drażni…

Wiesz, że właśnie miałem to zgłaszać? :wink: Z tym, że u mnie po kliknięciu w tytuł działu.
Sprzed chwili:

I drugie:

U mnie jest to samo :wink:

Też tak miałem, dlatego tutaj nie używam wstecz tylko, albo nawigacji forum, albo w osobnych kartach otwieram wątki. Myślę, że dosyć rozbudowane wczytywanie dynamiczne tutaj pokazuje różki.

Oj coś się forum w ogóle sypnęło.
Co chwilę pojawiają się błędy, do tego czasem zamiast normalnych opisów mamy jakieś kody.
Poniżej przykład jednej z zakładek.

Normalnie:

Niezbyt normalnie, ale jednak co jakiś czas tak to wygląda:

U mnie pojawia się co jakiś czas po kliknięciu w nieprzeczytane

Hej,

A u mnie ostatnio wybierając dział pojawia się komunikat jak u Radka i semtexa.

Pozdrawiam,
Dimatheus

Przepraszam za te błędy i dzisiejsze przerwy.

Okazało się, że Gemius nie radzi sobie dobrze z pomiarem oglądalności forum, grzebaliśmy przy tym i pojawiły się pewne komplikacje, bo na grzebanie nałożyło się wydanie nowej wersji (czego nie zauważyłem). Wszystko powinno wracać do normy.

to grzebiecie na żywca ? Hardcore

Zazwyczaj nie, po prostu przy zmianach nie zauważyłem, że pojawiła się nowa wersja.

@tomekb A co z czatem? Nie zapomniałeś go włączyć po aktualizacji? :thinking:

Nie, jest celowo wyłączony. Wróci, tylko trochę później.

Ehhh i znowu mi czata zabrali :cry:
Ale mam nadzieje, że chociaż ten bug z wybieraniem emotek naprawią :wink:

1 polubienie

Masz na mysli te w czacie czy jako reakcja na post? Bo to drugie od dwóch / trzech dni na chromium nie działa (tylko przyciemnia stronę), natomiast… na Edge raz działa, raz nie.
Nie sprawdzałem na innych przeglądarkach.

Tu chodziło o to na czacie, od reakcji założyłem temat.

Błędy 500 (podczas klikania wstecz lub otwierania nowej strony) to coś, co zdarza się podczas prac na serwerze lub podczas jakichś problemów z serwerem. Zostawię ten wątek, nie będę go oznaczał jako rozwiązany lub zamknięty, proszę o info jak coś takiego będzie dalej się pojawiać. Za każdym razem przyczyna może być inna, tylko mam prośbę - jeśli coś takiego zobaczycie, dajcie szansę 10-15 minut - może samo się naprawi, bo np. skończymy jakąś czynność na serwerze.

Rzecz w tym, błędy pojawiają się tylko czasami i tylko na chwilę. Rzadko kiedy zdarza się tak (przynajmniej mi), że dostaję odpowiedź 500 kilka razy pod rząd. Najczęściej otrzymuję kod 500, gdy klikam na posty NIEPRZECZYTANE. Ponowne kliknięcie rozwiązuje problem. Następnie po jakimś czasie znowu pojawia się 500 i ponowne kliknięcie znowu rozwiązuje problem. Nie jest tak, że problem jest uciążliwy, ale zgłaszam, bo może coś się psuje :wink:

Dzisiaj po dziesiątej miałem błąd 500. To się zdarza prawie codziennie, albo wiele razy dziennie. Zaobserwowałem czynność, - klikam szybko i przyciskiem wstecz wychodzę z tematu, następnie wychodzę z forum, żeby przejść do strony startowej. To podwójne kliknięcia wstecz - dają takie efekty. Na spokojnie, to przełączam się do woli - bezproblemowo. Błędy 500 przy normalnym użytkowaniu tak, jak przed czterema dniami - nie występują.
Ja to szybko latam po internecie. Kilkakrotne klikanie w przycisk wstecz na portalu i gdzie indziej nie powoduje tego błędu 500 ze smutną buźką.

Znaczy - discourse nie nadąża.

Za każdym razem podczas tej operacji dostajesz błąd?

To może być jeszcze coś innego - Discourse ma wbudowany mechanizm obrony przez atakami DoS. Limituje np. liczbę szybko następujących po sobie wywołań z tego samego komputera. W zamierzeniu ma to wyeliminować wyłącznie roboty, ale może jesli ktos bardzo szybko klika to też się łapie. Zmienię ustawienia tego mechanizmu i zobaczymy.

Raczej to nie ochrona discourse, bo nawyki mam wciąż takie same. To na słabym komputerze śmigam po necie na jednym oknie, góra dwóch, na jednej karcie, góra dwóch. Czasem takie coś wyskakuje po całym dniu, przykładowo po pięćdziesiątych odwiedzinach, albo częściej.
Nie ma tak, żeby mnie discourse dyscyplinowało.
Napisałem, że to zauważam, ale lecę dalej.

Nie zauważyłem, żeby podwójne kliknięcia gdziekolwiek indziej na forum robiło jakieś brewerie.
Forum chodzi i to jest najważniejsze.

1 polubienie