50Mbit

Jak to przeczytałem to mi szczęka opadła :shock:

Czy w polsce sie doczekamy takich łącz?

BTW> znając życie i tak to będzie bagatelnie drogo i w większych miastach :cry:

Narazie doczekaliśmy się DSL 15 Mbit w TP - abonament bagatela 600 zł plus 974 za instalację… :o

http://www.tp.pl/prt/pl/dla_biznesu/roz … we/dsl_tp/

kiedys napewno :wink:

no tak, ale do takiego DSLa mozesz podlaczyc kilkanascie osob spokojnie wiec w sumie nie wychodzi tak duzo :wink:

no w dużych miastach to już są takie łącza… a nawet dużo lepsze… pod tym wzgledem w polsce chyba prowadzi wrocław :slight_smile:

przykładowe łącze z wrocławia:

http://www.e-wro.pl :slight_smile:

poprawcie mnie jak sie myle, oni oferuja 10Mbit owe łącze za 67zl brutto ??

Nie jest to chyba jakaś szczególna prędkość.

Podobna została wprowadzona do testów kilka miesięcy temu w Chinach, tylko wiadomo jak tam u nich jest z netem :?

Sniko

nie mylisz sie :slight_smile: a predkosci maja ograniczane TYLKO jakością kabli łączących sieć e-wro z internetem :slight_smile: tam nie ma przepustowosci maksymalnej… ile wyciagniesz tyle masz :slight_smile: (oczywiscie granica na sieciówce to 100Mbps :smiley: )

łącze rarytas… tylko dostępne na bardzo małym obszarze…

Ta kiedyś jak będę proacował i zarabiał miliony to założe sobie ADSL100 i przepustowości 1000000000 Mbit ![-o<

:whoeva: tylko powiedz co Ci to da?

Nieważne co, ważne, że więcej od sąsiada :roll:

Jak to co? Będzie mógł szybciej ściągac legalne oprogramowanie z neta :wink:

tylko pytanie, które serwery będą oferowały wysył danych z taką predkością?

wtedy kiedy dla domowych użytkownikow bedą dostępne łącza o przepustowości miliarda Megabitów to pewnie każdy serwer bedzie oferowal taki upload :smiley:

Nie sciągniesz,bo dysk z czasie realnym nie nadązy z zapisem danych.

Trzba poczekac az ktoś wymysli dysk przystosowany do tak ogromenj prędkosci i do bardzo szybkiego zapisu.

Chyba sobie zadajesz sprawe jaka to jest ogromna prędkosc sciągania…mowa o tych 1Gb/s

Dokładnie tak jest 8)

Sam dysponuję w pracy łączem 6MB

6144 kb/s :8=768KB/s realnej szybkości ściągania czego nigdy nie udało się mi osiągnąć nawet wtedy kiedy tylko ja sam korzystałem z łącza. Realne transfery to około 200, 250 KB/s właśnie z powodu ograniczenia ze strony serwerów udostępniających.

News z polskiego ogródka:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15 … #komentarz

Więc i już w Polsce mamy łącza 15 Megabitowe 8)

nie żebym chciał coś udowadniac moderatorowi :wink:

ale moze to byc spowodowane słabą jakością lini telefonicznej ktorą DSL jest do fiesty doprowadzony… tylko garstra uzytkownikow osiaga 6Mbps… tylko ci ktorzy maja naprawde dobra linie telefoniczną… niech szanowny moderator poczyta komentarze do artykulu spod linka ktorego sam umiescil :slight_smile:

moze byc to jeszcze spowodowane niewystarczającą przepustowością modemu… (patrz :arrow: komentarze)

Ja też mam łącze 6Mbit - neo i całkiem często udaje mi się osiągać transfery zbliżone do teoretycznego max, oczywiście wszystko zależy skąd :slight_smile: Gdyby nie te limity…

Nie DSL tylko ADSL a to już sprawia różnicę, Jakość lini faktycznie pozostawia wiele do życzenia, pomimo że centralka znajduje się w odległości mniejszej niż 500 metrów. Modem hmmm to bridge router Speed Touch 510 Thomsona i spełnia wszystkie wymagania. Więc wszystko możliwe że to wina kiepskiej jakości łącza.