512 a 1GB ram.jaka różnica w windowsie

Może głupie pytanie ale jednak.Zmieniam z 512 DDR na 1024DDR i chcę wiedziec czy poczuję coś w windowsiexp,w grach to oczywiste ale nie wiuem jak jest z tym Microsoftem

w XP roznica bedzie praktycznie nie zauwazalna ale lepiej miec te 1Gb niz 512

Atomus zalezy jak dużo programów masz uruchomionych w tle i czy korzystasz z wielu programów równocześnie.

512 to ilość przy której XP pracuje poprawnie … i przestaje się wieszać :slight_smile:

przy 1 GB ram lepiej się będzie grało w wymagające gry , podczas obróbki wideo odczujesz również znaczną różnice …

generalnie 1 GB to optymalna ilośc do komfortowej pracy przy kompie ze współczesnymi aplikacjami :stuck_out_tongue:

na Windows XP i właczenie kiliku innych aplikacji wystarczy 512 ramu, więcej zazwyczaj nie przynosi efektu w pracy z Windowsem tylko przy w graniu grach i kompresji.

Czy nie uważasz ze to co napisałeś nie ma sensu.

mam 512 RAM- u i stwierdzam ze to w zupełności wystarcza - nie bawię sie w obróbki filmów czy grafiki komputerowej tak ze moje zdanie nie przesadzać z tą ilością RAM-u która i tak nie będzie wykorzystana. Kupić dopiero gdy naprawdę będzie potrzeba

no czyli juz jest potrzeba.

Wolę kupić teraz jak mam kase bo potem moze byc różnie.Co polecacie za kość 512 do 140-150 zlotych??tylko Kingston??

zazwyczaj GG,Firefox,Winamp,Mój komp,Skype,Norton 2004(w tle),stefan,jakies mini gierki

Złączono Posta : 06.08.2006 (Nie) 14:39

ale do większych gier to wskazane miec juz giga co nie?

Czym więcej ramu tym lepiej.

512DDR zapewnia stabilną pracę windowsa ale zawsze lepiej mieć więcej niż mniej tak więc kupuj :slight_smile: a jeśli w przyszłości będziesz myślał o windows vista to musisz się wiązać z kupnem jeszcze jednej kości 1GB minimum

Jedno zasadnicze pytanie.Po Co?

Atomus a po co Ci XP, zainstaluj 98 :stuck_out_tongue:

Ja uważam, że RAMu nigdy za mało. Najnowsze aplikacje pochaniają coraz więcej pamięci.