512 czy 2 x 256

nie wiedziałem w jakim temacie to umiescic. Mam pytanko składam se kompa i nie wime jakie razmy włożyc jedna kosc 512 czy dwie 256 bo słyszałem ze lepiej 2 x256 bo idzie kupic jakies takie podwójne.

Było o tym na forum…kłania się opcja “szukaj”. Raczej lepiej kupić jedną aby pozostał wolny drugi slot.

Ja mówię jedna 512 .Zawsze zostaje wolme miejsce na następną kość.

A no było było 8) http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=7050 i to całkiem niedawno kolego.

A ja mówię, jeśli płyta obsługuje dual chanel to dwie z tej samej serii. Jeśli nie to może być jedna.

Ale nawet, jak płyta nie obsługuje dual to wg mnie warto kupić dwie takie same. Jak jedna padnie zawsze druga daje Ci możliwość normalnej pracy. Mając jedną kość, jak Ci padnie, nie uruchomisz kompa i będziesz musiał wydać szybko następną kasę.

Pozdrawiam :okulary:

Nie doczytałem

Twoja płyta obsługuje dual chanel ? Nie kupuj na pałę !!

to zalezy czy masz plytke na n-force np.

jesli obsluguje dual channel to 2 kosci po 256 musisz kupic; jesli nie to 512 w zaleznosci ile masz slotow jesli tylko 3 to 512 radze ci kupic ,jesli wiecej to 256 jak mowi: Golden Finger

Jak jedna padnie zawsze druga daje Ci możliwość normalnej pracy.

Czy ja coś pisałem w tym topicu ??

Dziękuję bardzo rzecznikowi prasowemu wszystkich userów za jakże cenne wskazówki do dalszej pracy moderatora.

Dziękuję moderatorowi za jakże słuszne i bliskie odkrycie ścieżki zawodowej, którą wykonywałam do tej pory 8) Skażenie zawodowe widocznie zostaje we krwi na zawsze! :stuck_out_tongue:

A ściezką przewodnią tego topicu niech stanie sie słuszna rada Golden Fingera:

Nie inaczej , przyrost wydajnosci !!

(brawo golden finger, nigdy w ten sposob nie myslalem na temat 2 kosci ramu))

Dokładnie!! jestes zabezpieczony w pewien sposob od awari ramu.

kupuje tez płyte głowna epox 8RDA3+ i mysle ze obsługuje dual channel i chyba wezme raczej te podwójne dzieki wszystkim za rady :slight_smile:

tak :smiley:

dobry wybór bierz podwójne :slight_smile: