5220 + Nokia PC Suite "Transfer danych niemożliwy"

Witam :slight_smile:

Kupiłem sobie Nokię 5220 XpressMusic i pojawił się irytujący problem.

Na komputerze zainstalowana jest najnowsza wersja Nokia PC Suite. Gdy podłączam telefon w okienku wyboru jakiego trybu chcę używać wybieram oczywiście “PC Suite”. Aplikacja rozpoznaje telefon itp, jednak Nokia Communication Centre nie pozwala nawet na wyświetlenie listy kontaktów czy wiadomości - podczas próby synchronizacji na wyświetlaczu telefonu pokazuje się komunikat “Transfer danych niemożliwy”, a w PC Suite “Odświeżanie kontaktów nie powiodło się” #-o

Czy ktoś potrafiłby mi pomóc?

Pozdrawiam :wink:

Nie wiem czy pomogę ale czytałem że polska lokalizacja PC Suite ma błędy ja np nie mogłem zaktualizować firmware w swojej N82. Zainstalowałem angielskie PC Suite i śmiga wszystko. Od tego czasu mam tylko PC Suite po angielsku. Może tak spróbuj. Daj znać!

Hm, spróbuję jutro w pracy. W domu się teraz sporo nadłubałem, bo kombinowałem z najświeższą wersją z internetu, potem z tą wersją, którą dostałem na płycie z telefonem, po każdym usuwaniu czyszczenie ukrytych folderów, rejestru bla bla… Nużące :wink:

Mam nadzieję, że to pomoże. Dzięki za pomoc :smiley:

Miałbym jeszcze dwa pytanka:

Telefon z Orange i widzę, że ma nieaktualny soft względem niebrandowanego (v.5.63 - w Internecie widziałem, że jest od marca v.6.51).

Nokia Software Updater oczywiście nie widzi dla mojego brandowanego telefonu nic nowego #-o

  1. Wiadomo może, czy Orange się zatroszczy w końcu o nowy soft dla tego modelu?

  2. Chciałem już zmienić product code Nemesisem na niebrandowany (zmieniłem tak soft w N70), ale coś nie chce mi telefonu wykryć. Zajrzałem na stronę producenta i wymieniają tam kable CA-53 i DKU ileś - nie da rady zmienić pc jeśli w tej Nokii mam wejście microUSB :?:

W zestawie powinieneś mieć kabel do swojego. Natomiast Orange nie przejmuje się tym jaki Ty masz soft i na pewno nowszego nie będzie. Pozostanie Ci zmienić product code i samemu na własną rękę zrobić upgrade firmawe. Polecam forum forum.symbianos.pl tam znajdziesz wszystko.

No mam kabelek w zestawie - microUSB z logiem Nokia :wink:

Z tą samodzielną zmianą softu na razie mam opory. Przed zakupem naczytałem się mnóstwo opinii i podejrzanie dużo ludzi wspomina, że telefonik lubi się wiechnąć, nie włączyć itp. więc gwarancja się przyda :stuck_out_tongue: podstawiając PC bym ją stracił. Mimo różnych opinii świadomie wziąłem ten telefonik i póki co nie mogę narzekać, wydaje się być elegancki :wink: Rozwiązaniem moich wątpliwości byłby jakiś changelog do nowego FW, czy się coś istotnego zmieniło, ale nie mogę nic takiego znaleźć ;/

P.S. Sorki, ale nie kombinowałem jeszcze z angielskim PC Suite. W pracy miałem urwanie głowy, a w domu na razie mi się nie chce :wink: Wywaliłem z systemu co tylko związane z Nokią i używam słuchawki tylko w trybie pendrive - Windows Media Player 11 spokojnie sobie radzi z synchronizacją muzyki, a jest ten plus dodatkowy, że nie wchodzi mu w paradę pamięć telefonu (gdy są stery od PC Suite WMP widzi dwa urządzenia, a ja chcę muzykę tylko na karcie pamięci).