53% zajęcia pamięci RAM w motorola motoG6 android 9.0

Zapominasz o jednym, iPhone to nie smartfon, to też nie telefon.
Jego użytkownik z dumą mówi „ja mam iPhone’a”.
Poza tym to nie sprzęt do porównań, ma zbyt okrojone możliwości i funkcjonalności aby go porównywać do smartfona.

Owszem zbłądziłem i uprościłem, są różne marki i Apple jest tutaj akurat ewenementem (cena/paramatry/polityka firmy). Jednak naprawdę trudno jest kupić telefon z mniej niż te 3-4GB RAM. Niby są jeszcze modele 2/16, ale to raczej leżaki.

Gdzieś mi lata że to ty coś o krzemie pisałeś. Żeby było śmieszniej to jest tak jak napisałeś choć pojęcia o tym nie masz. I to jest ironia losu. :joy:
Ram to układy scalone a te, to układy scalone typu metal-tlenek-półprzewodnik (MOS), zbudowane z tranzystorów polowych typu MOSFET (tranzystory polowe typu metal-tlenek-krzem).

Dzięki o panie!

Dzięki powtórne za przeprowadzenie ataku za mnie!

Tylko następnym razem mną sobie gęby nie wycieraj.

jak to low endu? ja na niego z 600zł wydałem z biedronki to masz szajs z android go i może 1gb ram jak nie mniej. Mam teraz Via Browser nadal to samo :frowning:

jak na razie jeszcze żyje chociaż czasmi ma problem z youtube albo innymi aplikacjami. Nawet taki pubg mobile to mi działa o wiele gorzej niż te 2 lata temu.

Januszowy low end.
Ankieta z telepolis, z racji profilu portalu dane mogą być lekko zawyżone, szczególnie w najwyższych segmentach. Obaj jednak jesteśmy cebularzami z budżetowymi telefonami. Preciętnie za nowy pewnie w granicach 1000-2000 idzie.:wink:

Aplikacje będą bardziej ociężałe, patchy itp podnoszą wymagania.

ej tak szczerze jest w tym trochę racji w 2016 miałem xpeira E5 jak były stare wersje google play to wszystko idealnie działało teraz są kolejne i co raz gorzej nawet na obecnym telefonie.
A jakby wgrać jakiś custom rom to mogłoby być lepiej?
Kiedyś miałem telefon z Windows Phone ale mam kilka obaw:
Jak miałem htc z lomabrdu (jak większość moich telefonów) to jak włączył się wygaszacz ekranu to od razu bluescreen, potem miałem jakąś nokię z windows phone 8 bo wtedy to był najnowszy windows phone tam potrafiło freezować nawet proste gry. Ale pomimo wszystkiego windows phone był fajnym, lekkim systemem.

czyli, że mam schować się za łóżkiem i czekać aż telefon wybuchnie???

Nie poradzę Ci z modowaniem rom. Ja mam małe wymagania i nawet 2/16 mi rok temu starczało. :wink:

Bzdura, ponad 3 lata temu w dronce kupiłem Redmi 5 z 3/32GB za 555 zeta.
Obecnie służy już drugiemu właścicielowi.

to jest zupełnie inna firma i inny producent najwyraźniej motorola dla tych co nie mają grubego portfela

Co za różnica jaka firma i producent?
3GB ramu to nie 1 ani nie 5.

sprawdź sobie takiego sony wogóle nie myślą o użytkownikach nie dodali czegoś tak podstawowego jak recovery mode albo np. samsung przez ostatnie lata dodają od groma bloatware ok. 20 aplikacji których i tak nie użyjesz.

Motorola ma czystego androida, Xiaomi mniej ale ich MIUI robi robotę.
Porównujesz to do Sony czy Samsunga?
Dobrze, obecnie mam Redmi 9t, Zapłaciłem za niego 599 w wersji 4/128GB, pokaż mi telefon Sony lub Samsunga w tej cenie.

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.