5530 czy 5630

Szukam telefonu , do internetu i do słuchania muzyki , koniecznie system operacyjny ,najlepiej symbian, i narazie wacham się pomiędzy tymi 2 telefonami. Czy UMTS jest naprawdę tak szybki ,że warto byłoby dla niego rezygnować z dotykowego wyświetlacza ,którego wielkość na pewno usprawni przeglądanie internetu. Oba mają wi-fi ale niezbyt się w tym orientuję , jak ciągne internet z mojego routera ma jakieś znaczenie czy jest umts czy go nie ma? Dodam ,że niestety nie zawsze będę mógł skorzystać z wi-fi więc wtedy przydałby się umts.

5530 ma dotykowy wyświetlacz jednak nie posiada umts, 5630 ma umts jednak nie posiada dotykowego wyświetlacza.

Który z tych telefonów , lub jakichś innych byście mi polecili? Tak jak mówiłem ważne by miał system operacyjny i nadawał się do słuchania muzyki i przeglądania internetu.

Jeśli polecacie jakiś inny to chciałbym by można go było na allegro znaleźć nowego do 650zł.

Z góry dziękuje za pomoc :smiley:

Z tych powyżej to raczej 5530.

UMTS nie ma znaczenia przy routerze, natomiast w “plenerze” jak najbardziej :smiley:

Z innych :? Mogą być : HP iPAQ Voice Messenger , Nokia E51 , 6220 , LG Renoir , SE W715 , Nokia E63