[600 zł do gier]Czy ten komputer się opłaca?

Siemanko. Chciałem Was się zapytać o komputer, bo jestem w tym trochę zielony :wink:

Moje preferencje:

CPU: Intel

GPU: nVidia

ale mi to obojętne :wink:

 

Chciałem się Was zapytać czy te podzespoły są dobre, do ceny (więcej aktualnie dać nie mogę, a potrzebuję kupić komputer teraz) i jest możliwość łatwego upgradu.

 

Link do komputera: http://olx.pl/oferta/komputer-core-i3-4gb-ram-500-hdd-krakow-CID99-ID6lCe1.html#0974379cc1

 

 

Z góry dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam :wink:

Proszę zapoznać się z tym tematem http://forum.dobrepr…ownika-t481484/ a następnie, korzystając z przycisku Edytuj i opcji Użyj pełnego edytora , dostosować tytuł wątku do tego wymagania.

Ten komputer nie ma karty graficznej…

Na GA-H55M-D2H są porty do podłączenia monitora, a i3-540 ma zintegrowaną grafikę, więc na start wystarczy, a później można dokupić “prawdziwą” kartę.

Rozbudowa ramu będzie się wiązała z wymianą kości - nie ma wolnych banków.

procek można zmienić na lepszy z czasem, buda mała więc jest ograniczenie z kartą graficzną. koszty mogą być wyższe, więc czy jest sens inwestować…

napisz co posiadasz, może da się coś tanim kosztem poskładać.

Nie posiadam nic. Mam tylko 4 letniego laptopa, który odmawia już współpracy, więc chciałem kupić komputer stacjonarny, żeby móc go ulepszać w przyszłości.

 

Ewentualnie mógłby ktoś poszukać taniego komputera w Krakowie, bo jak ja szukam to zawsze jest jakiś mankament :wink: Jeszcze teraz coś poszukam, może coś wrzucę do opinii specjalistów.

 

Dobra. Chwila szukania:

 

http://olx.pl/oferta/mocny-komputer-do-gier-amd-4100-4x3-6-graficzna-gt610-2gb-win7-CID99-ID70vid.html#0974379cc1;promoted

 

I coś co mnie bardzo zaciekawiło:

 

http://olx.pl/oferta/okazja-komputer-acer-aspire-ax5950-stan-bardzo-dobry-polecam-CID99-ID73u75.html#0974379cc1

zacznijmy od tego:

  1. do czego będziesz używał komputer

  2. ile maksymalnie możesz wydać kasy.

Będziesz grał na komputerze w nowsze tytuły? Bo jeśli tak to za 600 zł masz samą kartę graficzną ( oczywiście nowa ) :wink:

Na tym komputerze chciałem grać m.in w gry, ale nie takie jak BF4 na ultra itd, tylko FIFA 15 na czymkolwiek. Może być też F1 2013/14. Ja jako człowiek nie potrzebuje mega grafiki, tylko ważne żeby była dobra grywalność :slight_smile: A z kasą to na stan teraźniejszy jest krucho, bo mogę przeznaczyć do 1000zł, jak się uda 1500 zł.

Czyli najlepiej gdyby budżet się zamknął w 1250 zł? Części używane wchodzą w grę? Posiadasz może obudowę lub napęd pod Sata? Zestaw złożę pod platformę 1150 z używaną kartą graficzną i ewentualnie innymi podzespołami jeśli nie wyrobie się w budżecie :wink:

Właśnie o używane, ale sprawne chodzi :wink: Do pudła nie mam nic :wink: I teraz takie pytanie, czy obojętnie jaki monitor sobie kupię? Chodzi mi o te płaskie bez tyłka :slight_smile:

 

I kolega może mi załatwić 2 Ram DDR3 (chyba Kingston jeśli dobrze pamiętam) za 80zł.

Procesor            -Intel Pentium G3420

Płyta główna      -Gigabyte GA-H81M-HD3 / ASRock H81M-VG4

Karta graficzna  -Radeon HD6850 / HD7770  

Pamięć RAM     -GoodRam DDR3 PLAY 4GB 

Zasilacz             -Aerocool VP-450

Dysk twardy       -Western Digital Caviar Blue 1 TB

Obudowa           -Zalman Z3

Napęd                -LG

 

Cena za zestaw - 1121 zł (płyta głowna Gigabyte ) + karta graficzna używana do 280 zł. Będziesz miał zestaw który można rozwinąć w przyszłości. 

Dzięki Ci wielkie :smiley: Teraz pytanie. Bo, aktualnie posiadam 750zł, a na początku października będę mieć 900-1000zł, więc jak polecasz kupować? Kupić te części które w danym momencie mogę kupić i potem dokupywać, czy zbierać na całą sumę? Do tego monitor nie ma znaczenia (ważne żeby był LCD/LED)? Mam też szansę że jako zielony człowiek ( :slight_smile: ) mogę sobie to wszystko złożyć?

Jak będziesz miał tą kwotę wcześniej czy później to proponuję kupować osobno :wink: Jeśli masz w pobliżu punkt odbioru osobistego to byłoby najlepiej http://www.morele.net/info/netpunkt/ ,bo zamawianie części osobno kurierem to większa kwota się uzbiera.

 

Monitor ma być nowy czy używany? Ile cali preferujesz? Od 20" do 23".

 

Radze poczekać i kupić wszystko razem, dlaczego, wyjdzie to taniej.

Ze względu na roszady cen na rynku, za miesiąc może się okazać ze co niektóre rzeczy będą droższe lub też może być odwrotnie i będą tańsze.

. Człowieku żeby pograć w BF4 na Ultra to na samą grafikę dasz 1500 zł komputera do gier za 1200 zł nie kupisz

Człowieku, może tak trochę czytania ze zrozumieniem by Ci się przydało? :?

Co do monitora to też mi obojętne :wink:

@bart86, dlatego napisałem że NIE chcę grać w BF4 na ultra. Cztaj ze zrozumieniem, a potem pisz :wink:

12Bernard12

Cena ważna, bo nie chcesz by ci żucić cos w cenie około 1000zł, nie wiem do 700 lub 800zł pasuje ?

Heh. A ja myślałem że pójdę do RTVeuroAGD i kupie sobię jakiś tańszy. Wiem że siostra moja tak kupiła monitor Samsunga (2 lata temu) za 250zł i ma fajne kolory. Przekątna to chyba 17 cali :smiley: