[600 zł do gier]Czy ten komputer się opłaca?

Siema, mam okazję wymiany mojego laptopa na komputer. Problem w tym że nie wiem jak się nazywa.

 

Firma to Actina, procesor 2,9 GHz (Intel Pentium), karta graficzna to niestety Intel, oraz 4gb RAM, dysk 500gb. Pytanie teraz czy to jest możliwe, żeby pozmieniać w nim części na te podane wyżej (głównie chodzi o procesor i kartę i pewnie też płytę główną, bo nie zadziałałoby). Wiem też, że obudowa to Ibox Prestige 6238L - A2. Komputer był kupowany 2/3 lata temu w RTV euro AGD

 

Tak, wiem, że mało wiem o tym komputerze, ale nazwy nigdzie znaleźć nie mogę, a faktura się gdzieś zgubiła.

Będzie to bardzo słaby składak, zasilacz pewnie też Ibox :wink:

Czyli do wymiany poszłaby całość oprócz pudła, dysku i ramu bo tego też jest 4gb (DDR3)?

Kartę zmieniłbym na http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-radeon-r7-260x-2gb-gddr5-128-bit-hdmi-dvi-d-dvi-i-dp-box-r7-260x-2gd5-ocv1-659691/

A po za tym to zestaw byłby ok? W sumie dysku nie muszę kupować bo jak wcześniej pisałem - 500GB w zupełności mi wystarczy.

jak ci dysk odpada z tego zestawienia to podmień sobie na mocniejszy procesor

http://www.morele.net/procesor-intel-core-i3-4150-3-5ghz-lga1150-box-bx80646i34150-636602/

Ale teraz pytanie. Na G3258 jest odblokowany mnożnik, a w i3 nie ma. Z tego co wiem, bez odblokowanego mnożnika podkręcenie procka będzie chyba niemożliwe?

 

Tak się upewnię. Opłaca się wymienić na ten komputer i dokupić te części co podałem wyżej (a Atronics jeszcze wyżej)? Przy okazji, łatwo jest poskładać komputer, czy lepiej oddać do serwisu jakiegoś?

zgadza się,jak chcesz się bawić w podkręcanie to słabszy procesor z możliwością OC  czyli ten pentium,

albo mocniejszy i3 bez możliwości podkręcania ,w sumie wyjdzie na to samo ,no może  ten i3 będzie miał delikatną przewagę

 

jak nie umiesz to lepiej niech zrobi to  ktoś kto się zna :slight_smile:

sklep też poskłada

Czyli, że jeśli podkręcę ten słabszy procesor to nie dojdzie do takich taktowań 3.9GHz - 4.2GHz?

 

Tak btw. sklep chyba nie poskłada bo część już mam, a tylko podzespoły w nim kupię :slight_smile:

podkręcisz do takich taktowań

 

co do składania -poradniki są :slight_smile: taki podglądowy

https://www.youtube.com/watch?v=cpVudlzmT8Y

Teraz szybkie pytania.

  1. Jeśli zasilacz będzie tej samej mocy to nie trzeba kupować, bo to nic nie zmieni?

  2. Która karta do tego zestawu lepsza? GTX 750 OC czy ta Radeon R7 260X?

  1. Zależy od marki. Jeśli porównujesz jakiegoś Highlandera 500W do Corsaira VS 450, to tutaj jest nokaut i teoretycznie mocniejszy zasilacz pada na deski.

  2. Zależy pod jakim względem. Jeśli zależy Ci na cichej pracy, raczej 750, ale jeśli wolisz mieć kilka klatek więcej, to R7 260X.

Aktualnie nie wiem jakiej firmy jest zasilacz, ale pewnie Ibox bo taka jest obudowa a ta firma robi zasilacze. Ile tych FPS możę być 5-10?

obojętnie GTX 750 i R7 260X to są równe karty.

Iboxa wypadałoby zmienić. FPS-ów raczej koło 5.

Okej. Komputery już zamienione, ale okazało się, że gniazdko telefoniczne jest wyłączone i do tygodnia będę miał tam internet. W gdzieś tak w sobotę ktoś mi złoży i dam znać o wydajności :smiley:

Rozkręciłm ten komputer i zasilacz to Ibox CUBE max 400w. Płyta Gigabyte GA-H61M-D2-B3 z dwoma slotami na RAM, nievjak CPUI-z podawał 4. Ramy są samsunga, karty nie ma ;p

Dzisiaj złożyłem kompabi trochę zamula. Sprawdziłem co Windows twierdzi o wydajności podzespołów i kartę grafiki ocenia na… 1.0 -_- Karta to Asus GeForce 750 GTX OC 1Gb DDR5. Sterowniki zainstalowałem z płyty. Trzeba je jakoś aktualizować czy coś? Przed wymianą rozdzielczość miałem 1330x1024, a teraz najwyższa to 1024x800. Jakieś sugestie?

Edit: trzeba tą kartę jakoś podłączyć bo nigdzie na niej miejsca nie widziałem?

usuń je te z płyty

 

sterowniki to sobie ściągnij ze str.

http://www.nvidia.pl/Download/index.aspx?lang=pl

Typ produktu -Ge Force 700 series

Rodzina produktu:- GTX 750

pod odpowiedni system jaki posiadasz 

 

 

po wgraniu zrób aktualizuj indeks wydajności

Ja gram w BF4 Nna Ultra na grafice za 600 zł.

Zrobiłem jak mówiłeś i system wykrywa ocenę 7.6, jednak komputer nadal trochę się muli. Ogarnie się sam czy coś jeszcze trzeba zrobić?

 

Edit:

 

Co to jest “Kontroler magistrali zarządzania systemem”? Jest to u mnie bez sterownika. Może to powoduje lekkie opóźnienia.

 

Odpaliłem NFS World na najwyższej grafice i działa płynnie. Komputer trochę się wiesza przy włączeniu jakiegoś programu, a tak to jest ok.