64 czy 32 bit, SUSE

Mój procesor to Intel Pentium D930, czyli dwurdzieniowy, podobno 64 bitowy, i teraz mam problem jaką wersję pobrać, zawsze polecano mi 32bit, ale już nie jestem pewny którą teraz wziąć:

http://i30.tinypic.com/10d8dvd.png

tak to 64 bitowa wersja wersja procka.

Bierz 32 bitową.

Osobiście siedzę na Kubuntu 8.04 x86-64 i mogę powiedzieć, że na chwilę obecną systemy 64 bitowe nadal mają drobne problemy. Z większością idzie sobie poradzić, ale jeśli jesteś początkującym użytkownikiem Linuxa, to bierz 32 bitowego. Nie jest wolniejszy, ani nic w tym stylu, a sprawia mniej problemów.

Architektura 64-bitowa mimo iż jest już dostępna od… hohoho nie jest na tyle popularna by z niej na co dzień korzystać. Ja osobiście mam Athlona 4200+ 64-bit’owego, ale korzystam z systemów opartych o 32-bity. Tak jak powiedział poprzednik, sprawia ona mniej problemów początkującym…

Jedno zdanie: Zdecydowanie pobierz 32-bitową wersję.

jak jesteś początkującym w linuksach to bierz 32, bo z 64 są problemy. Wiem po sobie.

32 bity zwłaszcza jeżeli chodzi o linuxa bo z windowsem jeszcze idzie sobie poradzić a linux x64 niestety nie ma jeszcze wszystkich najpotrzebniejszych programów pod x64

Cyba coś Ci się pomyliło. Można bezproblemowo używać Linuksa 64b.

Jak czegoś nie ma to można użyć wersji 32b przecież.

Na 64bit Linuxy nie ma Flasha.

Co nie zmienia faktu, iż odpalenie go na 64-b to minuta.

Jestem użytkownikiem 64bitoweo archa od niedługiego czasu, i jedyny problem jaki napotkałem (związany z architektórą 64bit) to fakt brak flasha co jak już wspomniał @Kaka problemem nie jest bo można uzyć nspluginwrapper i nspluginwrapper-flash i flash w przeciągu minuty hula :slight_smile:

Ja z kolei siedzę na 64-bitowym Ubuntu i jedyny problem jaki napotkałem, to właśnie flash, którego rozwiązanie zajęło chwilkę… Zauważyłem natomiast, że architektura 64-bitowa jest bardziej pamięciożerna, co przy słabszym sprzęcie może być problemem.