64 czy 32 bit, SUSE

(BLACK HUNTER) #1

Mój procesor to Intel Pentium D930, czyli dwurdzieniowy, podobno 64 bitowy, i teraz mam problem jaką wersję pobrać, zawsze polecano mi 32bit, ale już nie jestem pewny którą teraz wziąć:

(webmaster z Krakowa) #2

tak to 64 bitowa wersja wersja procka.

Bierz 32 bitową.

(alarik) #3

Osobiście siedzę na Kubuntu 8.04 x86-64 i mogę powiedzieć, że na chwilę obecną systemy 64 bitowe nadal mają drobne problemy. Z większością idzie sobie poradzić, ale jeśli jesteś początkującym użytkownikiem Linuxa, to bierz 32 bitowego. Nie jest wolniejszy, ani nic w tym stylu, a sprawia mniej problemów.

(Marvin Nekromanta) #4

Architektura 64-bitowa mimo iż jest już dostępna od.... hohoho nie jest na tyle popularna by z niej na co dzień korzystać. Ja osobiście mam Athlona 4200+ 64-bit'owego, ale korzystam z systemów opartych o 32-bity. Tak jak powiedział poprzednik, sprawia ona mniej problemów początkującym...

Jedno zdanie: Zdecydowanie pobierz 32-bitową wersję.

(mati75) #5

jak jesteś początkującym w linuksach to bierz 32, bo z 64 są problemy. Wiem po sobie.

(suchmen) #6

32 bity zwłaszcza jeżeli chodzi o linuxa bo z windowsem jeszcze idzie sobie poradzić a linux x64 niestety nie ma jeszcze wszystkich najpotrzebniejszych programów pod x64

(matiit) #7

Cyba coś Ci się pomyliło. Można bezproblemowo używać Linuksa 64b.

Jak czegoś nie ma to można użyć wersji 32b przecież.

(fastman92) #8

Na 64bit Linuxy nie ma Flasha.

(Kaka') #9

Co nie zmienia faktu, iż odpalenie go na 64-b to minuta.

(Soren) #10

Jestem użytkownikiem 64bitoweo archa od niedługiego czasu, i jedyny problem jaki napotkałem (związany z architektórą 64bit) to fakt brak flasha co jak już wspomniał @Kaka problemem nie jest bo można uzyć nspluginwrapper i nspluginwrapper-flash i flash w przeciągu minuty hula :slight_smile:

(Irabuntu) #11

Ja z kolei siedzę na 64-bitowym Ubuntu i jedyny problem jaki napotkałem, to właśnie flash, którego rozwiązanie zajęło chwilkę... Zauważyłem natomiast, że architektura 64-bitowa jest bardziej pamięciożerna, co przy słabszym sprzęcie może być problemem.