64bitowy czy 32bitowy Windows będzie lepszy na ten sprzęt?

Zainstalowałem już wersje x86 i ciągnie aż 660MB RAM, myślałem że będzie trochę mniej…Aaaa, no i mam jeszcze jeden problem… We właściwościach systemu mi pokazuje że mam procesor 2.00GHz a ja go mam podkręconego do 2.30GHz, w evereście mi pokazuje że mam 2.30GHz… Wiecie może co z tym zrobić, system był już klasyfikowany po podkręceniu, wynik - 4.2

A ty naucz się czytać bo widać że nie umiesz. Ja napisałem że w GTA 4 pod Vista/7 jest więcej ramu dostępnego na grafice bo 501MB z 512MB a pod XP jest 450MB z 512MB.

Dodane 30.07.2009 (Cz) 15:46

16GB ? na x64 ? To co jak ktoś ma 4-12GB to ma siedzieć na x86 i wykorzystywać tylko 3GB ?

Nie dość że nie umiesz czytać to wypisujesz bzdury ha ha ha ha rozśmieszyłeś mnie.

Chodziło mi o to że do puki nie mamy 16GB ram nie wykorzystamy w pełni potencjału 64bit

co ty za głupoty piszesz ja uważam że jak ktoś ma 4 gb ram od tylu warto mieć 64 bit:D

jak miałem 2gb ramu i postawiłem vistę 64 bit to strasznie dużo żarła pamięci:(((

A skąd takie przypuszczenia ? że od 16GB w pełni wykorzystamy x64 ?

Dodane 30.07.2009 (Cz) 19:58

Chyba za dużo wypiłeś bo twoja wypowiedź nie trzyma się kupy.

Domniemam że chodziło ci o “Wydajność XP jest wyższa, ale tylko na starszym sprzęcie, na nowszym 7 i vista mają przewagę.” ??

Co i tak jest nieprawdą gdyż XP wypada lepiej w grach nawet od 7. Na tą chwilę:

  1. XP x64

  2. 7 x64

  3. Vista x64

Ja mam HD4870 i praktycznie każda gra chodzi zdecydowanie szybciej na NT 5.2 niż na NT 6.0 i 6.1

A czy ja komuś zakazuje instalować x64?

Ja tylko wyrażam swoje zdanie na ten temat, a jeżeli się posiada tylko 2GB RAM tak jak autor postu to należy instalować x86 więc po co ten offtop??

W tym roku miałem zajęcia z Systemów operacyjnych (w szkole) i tam nauczyciel właśnie o tym mówił, jedyne co zapamiętałem to tylko to, bo reszta lekcji to tylko cyferki i obliczenia :shock:

A ja z doświadczenia wiem że wykładowcy Informatyki w szkołach (od Podstawowa do Policealna) wciskają takie bzdety że głowa mała. Więc twoja teoria jest fikcją wymyśloną przez pseudo-wykładowców.

A ty zmień dilera znaFco, rzeczewiście o to mi chodziło. Można prosić o jakiś dowód, który potwierdzi, że XP ma przewagę w wydajności na każdym sprzęcie?

I przez ten cały czas żyłem, w kłamstwie :frowning: Jak tak to przepraszam mój błąd…

Nie zrozum mnie źle, część danych które wykładowcy pakują w głowy słuchaczy jest zgodnych z prawdą. Moim zdaniem słuchaj z pewnym dystansem wypowiedzi Nauczycieli.

PS:

Z drugiej strony Wykładowcy maja swój tok myślenie i to co oni przyjmują za prawdę niekoniecznie musi być w 100% zgodne z prawdą.