64bitowy czy 32bitowy Windows będzie lepszy na ten sprzęt?

Zastanawiam się którą wersje Systemu zainstalować 32bitową czy 64bitową na ten sprzęt:

Athlon 64 3200+ 2.00GHz @ 2.3GHz

GeForce 7600GT

Gigabyte GA-M55S-S3

2GB RAM DDR2

i tam różne inne rupiecie… Sterowniki mam do wszystkiego tylko nie mam do drukarki, ale sądzę że z Visty będą pasować :slight_smile: Chodzi mi o waszą opinie która wersja będzie lepiej chodzić na tym sprzęcie :wink:

32bit.

zdecydowanie polecam 32 :slight_smile: ja mam athlona 64 x2 3800, GF 9600GT, 2gb Ram i próbowałem 64… Masakra xD chodziło gorzej niż 32, nie wiem chyba za mało ramu mam xD ale jak chcesz to spróbuj :slight_smile:

32 bit bo masz 2gb ramu:)

jak będziesz miał 4 to byś mógł zainstalować 64 bity

a tak to nie warto:)

będzie więcej ramu żarł.:slight_smile:

ja mam 3GB i mam 64 bitowy.

x64

Athlon 64 3200+ ma instrukcje 64bitowe więc możesz wybrać system 64bitowy.

64bitowe systemy maja lepsze zarządzanie pamięcią ram.

A i nie słuchaj się pseudo znawców co mówią masz 2GB wybierz 32bit masz 4GB bierz 64bit.

Tylko jeszcze kwestia tego, o jakim systemie mówisz :wink:

Jeżeli chodzi o XP - to w x64 bym się nawet nie pchał :wink:

Inne niż XP - x64 :slight_smile:

jak chcesz to instaluj 64 bit:) chociaż masz 2gb ramu ale ja jak miałem 2gb to instalowałem 32bit mniej ramu żarł od 64bit

porównanie przy 4gb ram

32 bit-800mb zużycie w menedżerze

64bit-1200mb zużycie w menedżerze

Możesz ale jest to nierozsądne.

Mają, ale przy 2ch giga pamięci się to nie sprawdza.

Win 7 build 7000, 7100, 7264, 7600 każdy w wersji x86 i x64

x86 ~800mb tydzień po instalacji (poczta gg winamp itp)

x64 ~1,2gb -||-

Testowane, sprawdzone itd Pozdro.

Łał tylko że ja jadę na XP x64 i wszystko chodzi idealnie. Programy działają, gry chodzą wyśmienicie (szybciej niż na Vista), sterowniki do sprzętu są. Więc nie rozumiem dlaczego odradzasz jeden z najlepszych OS dostępnych na tą chwilę.

no to masz coś zwalone bo zużycie ramu zarówno na X86 jak i na x64 jest takie samo.

Miałem biuld’a sevena 7057 x64 żarł około 650MB ram.( bez żadnych aplikacji, tylko sterowniki) Sterowniki mam do wszystkiego - żaden problem. Jedynie martwi mnie drukarka bo są sterowniki tylko do Visty a drukarka jest mi bardzo potrzebna! Systemu będę używał głownie do pracy na nim, jakiejś programy, dokumenty, muzyka, duużo filmów :wink: Gry sporadycznie, ale jak już to te z wyższej półki - czyli będą potrzebowały dużo RAM. Dzięki wam za pomoc, ale jednak wybiorę x86 :wink:

Bo jest po Angielsku ??

miałem build 7100 32 bitowy zjadał ok. 1 GB, mam ten sam build x64 zjada ok. 800 MB.

:co: Jaka to różnica?

A co to za problem system po ENG ? Jesteś takim ****** że nie rozumiesz podstaw Angielskiego ?

Ale fakt znalazłem jedną wadę XP x64. GTA 4 błędnie wykrywa ilość ramu karty graficznej np: karta ma 512MB a GTA 4 pod XP x64 podaje tylko 450MB w Vista i 7 podaje 501MB.

To, że ty znasz dobrze Angielski to nie znaczy, że wszyscy muszą dobrze go znać, nie wszystkie nazwy użyte w systemie należą do podstaw Angielskiego.

Ktoś gdzieś już edytował Xp x64 i zrobił go na PL. Trzeba tylko poszukać po warezach xD Nie ważne, temat zamknięty :wink:

RMK_99 może skończysz zachwalać XP x64 w temacie o 7? I nie mów że XP 64 bit jest cool, ma naprawdę wiele problemów ze sprzętem, nowym również. Z wszelkimi aplikacjami też są kłopoty. M$ “porzucił” XP x64, praktycznie nie wspierając tego systemu i nie wydając jego polskiej wersji. Zresztą i tak do niego nie wrócę, bo XP to dla mnie staroć (wiśta też). Wydajność XP jest wyższa, ale tylko na starszym sprzęcie, na nowszym XP i vista mają przewagę. :slight_smile:

Koniec offtopu ^^

Miałem x64 przez dłuuugi czas, były problemy z niektórymi sterownikami, poza tym x64 opłaca się instalować dopiero gdy posiada się minimum 16GB RAM co na dzisiejsze czasy jest raczej nie możliwe, chyba że w serwerowniach, gdzie x64 znajduje zastosowanie, x64 i x86 różnią się głównie obsługą pamięci i jak na 2GB RAM to tobie starczy 32bit, nic nie tracisz, a zyskujesz większą wydajność niż na x64.

PS. W GTA IV pokazuje mniej pamięci na karcie graficznej niż rzeczywiście jest ponieważ w tle działają inne aplikacje które jej potrzebują, np system operacyjny, porównaj Luna, do Aero i domyśl się czemu w Viście jest miej tej pamięci niż XP

Czyli jak mam 12GB RAMu to nie ma najmniejszego sensu instalować x64? Ciekawa teoria…

Szczególnie, że system 32bitowy może zaadresować maksymalnie 3.5GB.