6630 Orange PL - simlok

Witam.

Mam nową nokię 6630 z simlokiem na Orange PL. Oczywiście jest to model BB5 - i teraz moje pytanie. Wiem, że można kupić masterkoda na BB5 z sieci Plusa i Ery - ale nigdzie nie znalazłem do Orange PL. CZy nie jest to możliwe? Dla mnie to ważne, bo w takim przypadku ten telefon nie jest mi potrzebny… Czy ktoś może podać mi info czy ktoś wogóle ma możliwości ściągnięcia tego smoka?

Sprawa jest bardzo pilna…

W serwisie powinni zdjąć ale stracisz gwarancję i kosztuje to ok. 200-300 zł. Za pomocą kodów i innych metod nie ma możliowości.

W jakim serwisie? Noki? Jeśli tak to czemu niby mam starcić gwarancję? A jeśli masz na myśli serwis= jakiś komis z komórkami - to na pewno starcę gwarancję - ale w żadnym serwisie=komisie nie zrobią mi smoka z BB5; bo nie ma do tego żadnego boxa…

Mam na myśli tylko serwis nokii. Jak kupujesz telefon w promocji od operatora to w czsie obowiązywania umowy zdjęcie blokady na własną rękę powoduje utratę gwarancji. Możesz poprosić operatora, ale zapłacisz 500zł. Gdy umowa wygaśnie zrobią to darmowo.

Ale ja ta nokie mam nie na żadną umowę , tylko odkupiona od kogoś:) więc mnie umowa nie obowiązuje…

Napisałeś że

więc myślałem że kupiłeś w promocji. Ale jak ma jeszce ważną gwarancję i nawali ci telefon to serwis odmówi ci naprawy gwarancyjnej. Ale jak koniecznie chcesz usunąć blokadę to tylko serwis nokii.

Z polskich sieci simlock z 6630 to koszt około 150zł, można zdjąć tylko kodem. W lepszych komisach ci to zrobią w kilka dni.

W lepszych tzn jakich i gdzie? Potrzebuję jakiś namiarów ( pewnych) na priva. Bo wszędzie gdzie pytam to robią owszem ale nie z polskiego Orange…

wejdź na strone http://www.nokia.pl w zakładke pomoc następnie naprawa wybierz miasto które Cię interesuje i będziesz miał adresy i telefony do autoryzowanych serwisów noki , zadzwoń i zapytaj o możliwości wymiany płyty gł (cena około 250-300zł) i po wymianie płyty gł. nie bedziesz miał już simlocka.

co za głupoty piszecie żadnej gwarancji nie straci bo to zostało wpiasne na liste zakazanych praktyk, jest tylko ryzyko że jeśli zdjęcie simlocka jest przyczyna problemów z telefonem to wtedy gwarancja tego nie obejmuje.

Tylko że na chwilę obecną nigdzie nie ma możliwości ściągnąć tego smoka … ktoś mnie poratuje?

nikt z tąd cię nie poratuje bo można tylko w komisie/serwisie zdjąć go lub poprosić o kod od operatora a kalkulatorem kodów nieda rady

Chyba Kolego nie czytasz moich postów do końca - wyraźnie napisałem, że w żadnym komisie - serwisie nie robią smoka z tego modelu w sieci Orange PL, a co do operatora - to nie dają mi jasnych odpowiedzi czy można i za ile…

kumpel zaniósł taki model do komisu u mnie i powiedzieli że wezmą ale musi poczekać bo zawożą do lublina i będzie czekał 3-4 dni a też miał w orange pl

To jak mu zdejmą simlocka to i ty idż ale ja wiem że simlocka a orange zdejmują tylko w orange i żaden serwis nokii nie zdejmie

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … nokia+6630