7 i pobranie z msdnaa a system w PL

witam

Moge pobrać z msdn aa system Windows 7 Professional (x86) - DVD (English). Chciałbym się dowiedzieć co trzeba zrobić aby mieć go w polskim języku. Wystarczy jak w wersji rc doinstalować league pack czy trzeba zaczekać na wydanie jakiejś innej wersji?

Po zainstalowaniu systemu, sprawdź na Windows Update czy nie ma czasami dostępnego spolszczenia.

gdybym miał ryzykować to nie pytałbym tutaj:) potrzebna mi opinia kogoś kto używa tego systemu z tego źródła lub wie jak z tym jest…

Wersja Ultimate (nie wiem czy któreś inne też nie) ma możliwość pobrania innej wersji językowej z Windows Update (tak samo jak Vista)

właśnie, wspominasz o wersji ultimate, a ja mam do wybory tylko Professional i rc…

Forumwww.Windows7.pl - rozwiązanie zastosowane przeze mnie, na systemie ściągniętym z msdn i działa bezproblemowo:)

System z MSDN’a niema możliwości zainstalowania w normalny sposób (przez panel sterowania lub windows update) spolszczenia.

Tylko wersja Ultimate ma możliwość zmiany języka systemu.

Jeśli chcesz spolszczyć system to możesz użyć sposobu opisanego powyżej lub po prostu pójść na łatwiznę i zainstalować stąd: http://www.mediafire.com/?bij5cyhoh1m instalowałem i mi działało to (obecnie mam Enterprise 90-dniową więc instalowałem przez plik MUI)

Spolszczenie od Scoobyego nie jest za dobre. Skorzystaj z porady -> http://forum.techit.pl/viewtopic.php?f=4&t=384, ja w ten sposób spolszczyłem 7 Pro i wszystko jest ok.

Są dwie płyty, jedna z systemem, druga z pakietami językowymi.

By zainstalować polski pakiet językowy, należy w wierszu poleceń w trybie administratora (prawy przycisk myszy na ikonce CMD, opcja ‘Uruchom jako administrator’) wpisać:

DISM /Online /Add-Package /PackagePath:D:\langpacks\pl-pl

bcdedit /set {current} locale pl-PL

bcdboot %WinDir% /l pl-PL

gdzie D:\langpacks\pl-pl jest ścieżką do pliku lp.cab na płycie DVD z pakietami językowymi. Gdy napęd optyczny ma inną literę niż D:, to należy ją wpisać.

W zasadzie wystarczy pierwsze polecenie, reszta jest opcjonalna.

Następnie w Edytorze Rejestru (Regedit) w trybie administratora trzeba usunąć klucz:

HKEY_LOCAL_MACHINE | SYSTEM | Current | ControlSet | Control | MUI | UILanguages | en-US

Po zrestartowaniu system będzie już w polskiej wersji językowej.

ok czyli problem z językiem miałbym rozwiązany. Jest jeszcze jeden, mianowicie legalność. Nie jestem jakimś fanatykiem, ale czy nie jest to łamanie licencji? Rozumiem lekkie nagięcia itp, ale jak z tym jest?

Są to komendy wbudowane w system windows więc raczej nie.

Na innym forum mówili, że przez usunięcie tego klucza przestaje działać Windows Update. Zamiast tego proponują następująco zmienić rejestr:

Windows Registry Editor Version 5.00


[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\MUI\UILanguages\pl-PL]

"LCID"=dword:00000415

"DefaultFallback"="en-US"

"en-US"=hex(7):00,00,00,00

"Type"=dword:00000092


[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Nls\Language]

"InstallLanguage"="0415"

"Default"="0415"


[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Nls\Locale]

@="00000415"

"(Default)"="00000415"


[HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop]

"PreferredUILanguages"=hex(7):70,00,6c,00,2d,00,50,00,4c,00,00,00,00,00


[HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop\MuiCached]

"MachinePreferredUILanguages"=hex(7):70,00,6c,00,2d,00,50,00,4c,00,00,00

i uruchomić komputer ponownie. Sam tego nie próbowałem, jednak za jakiś czas będę musiał (również w7 z msdnaa :slight_smile: ).

Po spolszczeniu angielskiej wersji systemu Windows 7 Professional i usunięciu ww. klucza, nie zaobserwowano problemów z funkcjonowaniem modułu Windows Update.

może ktoś mi podać to inne sprawdzone źródło? na podanej wcześniej stronce nie ma nic pod odnośnikiem 2…

Z tego, co się orientuję, polonizacja na własną rękę narusza warunki licencji na daną wersję systemu (poza Ultimate i Enterprise, które mają możliwość zmiany języka w dowolnym momencie przez WU). Modyfikujemy bowiem produkt końcowy, a jak wiadomo nie jest to licencja w stylu OpenSource. To, że się coś da zrobić nie oznacza, że jest to legalne. W przypadku Windows Vista też tak było.

"Jeśli producent lub instalator wyposaży Państwa w opcję jednorazowego wyboru

wersji językowej, mogą Państwo używać tylko jednej, wybranej wersji językowej."

A podczas instalacji wyboru nie mamy, po instalacji również. Sprawa chyba prosta.

BTW. Angielski boli? Przecież do codziennego użytkowania wystarczy znajomość na poziomie przedszkolnym, a każdy, kto skończył chociażby podstawówkę bez problemu wszystko zrozumie. Poza tym polska wersja pojawi się na MSDN AA w ciągu najbliższych 3-4 tygodni. Jak ktoś siedział przez 8 lat na XP, bądź 2 lata na Vista, to chyba kilka dni nie robi różnicy. A i licencji łamać nie trzeba.

Na MSDN AA jest płyta Language Pack - ale jest on przeznaczony dla wersji Ultimate RC, którą również można tam dostać.