7-ka z rapida a legalna naklejka

witam kupiłem kompa z 7-ką lecz przez nie uwagę nie mogę już korzystać z partycji RECORVERY więc pytam czy ktoś stosował już ograz iso o nazwie: x15-65732

jest to podobno wersja 7ki której mam na kompie, zasysam ją właśnie, jak to się ma z legalnością ? przypominam że posiadam naklejkę na kompie, jeśli ktoś już stosował ten obraz to czy jest w nim język polski?

Zaraz Administracja wywali wątek, ale może zdążę odpowiedzieć. :x

Microsoft podobno niechętnie patrzy na instalację Windowsa z kluczem z nalepki (producenci płacą mniej niż za OEM ze sklepów), ale teoretycznie niczego nie może się uczepić, bo wszystko zgodne z licencją, a tajne umowy między producentami komputerów i Microsoftem nie obowiązują użytkownika komputera.

Dowodem legalności jest nalepka na obudowie, reszta ma tylko drugorzędne znaczenie. Jest nalepka = Microsoft dostał kasę za program, więc można używać. A płytę to mógł “pies zjeść”, nikt też nie będzie ze sobą taszczył po świecie dowodów legalności (w przypadku laptopów). Jeśli brak nalepki to już źle, wtedy liczą się drugorzędne rzeczy - oryginalna płytka, książeczka itp., wszystko co pozwala na uwiarygodnienie, że program jest z legalnego źródła.

Teoretycznie prawo pozwala na posiadanie kopii programu, jeśli to “niezbędne do korzystania”, a brak oryginalnego nośnika chyba jest taką sytuacją. Choć może lepiej po instalacji gdzieś schować płytkę. Teoretycznie zainstalować można, ale nie bardzo można posiadać nieoryginalnej płytki ani jej pożyczyć od kogoś.

Z kolei pobieranie jest o tyle niebezpieczne, że obraz może być zmodyfikowany różnymi chińskimi dodatkami. Tego nie da się wykryć żadnym programem antywirusowym. Bądź co bądź to będzie program z niepewnego źródła, o wysokim ryzyku.

z tego co mi wiadome to masz Windows 7 Home Premium nie stety jest to wersja ENGLISH

Z tego co mi wiadome, na certyfikacie autentyczności nie ma nic o języku programu. Dlatego ceny są najpierw w dolarach, później przeliczane na lokalne waluty i uwzględniany lokalny podatek (w USA podatki są jedne z najniższych).

Zmiana języka interfejsu jest możliwa w wersji Ultimate, ale to raczej dotyczy możliwości ustawienia różnych języków dla różnych kont użytkownika (coś takiego od dawna jest w MacOS i linuksie).

Sposób na zmianę języka w innych wersjach jest tutaj: *********

W każdym razie w MSDN AA były dwie płyty, z 7 Professional ENU i pakietami językowymi, więc teoretycznie da się zmienić język.


To narzędzie nie jest legalne, więc linka ukryłem.

Areh

Przenoszę do odpowiedniego działu.

CloNu , w Home Premium przysługuje jednorazowy wybór języka oprogramowania, jeśli już korzystałeś i aktywowałeś system w wersji polskiej to nie możesz skorzystać z innej wersji językowej na jednej licencji, tak samo nie możesz ściągnąć wersji windows 7 home premium eng i ją spolszczyć ponieważ tą czynnością łamiesz zapisy licencji EULA systemu.

Tylko system preinstalowany/z recovery jest aktywowany poprzez OEM Activation offline (slic+cert+klucz oem slp)

Klucz oem slp jest jeden dla konkretnej edycji windowsa i konkretnego producenta. Czyli np. toshiba instaluje 7 hp na kluczu xy-xy-xy

Klucz na naklejce to zwykły unikalny oem z limitem który wymaga aktywacji telefonicznej/internetowej i jest nieużywany.

Licencję na windowsy są zdrowo pogmatwane i można w różny sposób je interpretować.

Ja mam pytanie odnośnie tego tematu :wink: Mam na laptopie Viste i pod nim naklejkę, lecz chce przeinstalować Viste, ale niestety klucz się zmazał na naklejce, co zrobić ? Teraz mam W7 RC1 i nie mam jak odzyskać…

wystąpić do producenta sprzętu o duplikat,

zapoznaj się jeszcze z tym tematem:

naklejki-licencynje-windows-vista-t329959.html