7 -> XP na samsungu rc510

mam laptopa samsung rc510 (tutaj opis http://technowinki.onet.pl/inne/wiadomo … tykul.html)

zastanawiam sie czy warto przeinstalowywać seven na xp, dużo bardziej wolę xp, ale czy nie będzie problemu z przeinstalowaniem? nie mam płytki z driverami, wszystko instalowało się automatycznie przy instalacji wndowsa jak kupiłem laptopa.

XP to przestarzała architektura, mogą być problemy ze sterownikami (ale niekoniecznie muszą - zależy od tego, co siedzi w bebechach), nie tylko z samą instalacją i działaniem, ale również ze znalezieniem niektórych.

Seven po dobrej konfiguracji i wyrzuceniu śmieci z autostartu oraz samego w sobie crapware producenta chodzi bardzo ładnie, mi z 4 GB RAM zużywa jakieś 1,5 GB przy odpalonym AQQ, Operze z wieloma zakładkami, WMP 12, AVG 2012 i sterownikami amBX oraz do maksymalnie 10% procesora (laptop z podpisu), więc nie widzę sensu w instalacji XP-ka, problemów ze zgodnością również mieć nie będziesz (no chyba, że używasz jakiegoś przedpotopowego sprzętu, którego wydawanie sterowników skończyło się na 98/Me/2000).

daruj sobie, xp to przeżytek a do tego część sprzętu może nie działać prawidłowo.

RAM W7 (a nie żaden “seven”) zużywa dużo tylko w teorii: od czasów visty a też w 7 system zarządza ram’em inaczej niż za xp: bierze go więcej ale dzięki temu wszystko szybciej działa.

Ram jest po to by był używany a nie “leżał”.

Jeśli jakiś program będzie potrzebował zajętego RAM to system mu go odda.

Samsung daje bardzo mało zapchane komputery więc wgrywanie xp to głupota.

na upartego można “chyba” nie wiem jaki dokładnie Masz model , popatrz na tej stronie za sterownikami : http://www.samsung.com/pl/support/main/supportMain.do

Są wszytskie sterowniki do tego samsunga na win xp ,mam takiego samego Rc510 z corei5 M480 ale nie istalowałem na nim win xp chodz posiadam wersje legalna z starego deskopa…Po odistalowaniu wszytskich śmieci z win7 chodzi przyzwoicie ja jestem zadodwolony :stuck_out_tongue: do pracy i multimediów wystarczy…ale skoro wolisz win xp nie widze problemu ziamny na xp:D http://www.samsung.com/pl/consumer/pc-p … PL-support