7 -> XP na samsungu rc510


(Him Shadow) #1

mam laptopa samsung rc510 (tutaj opis http://technowinki.onet.pl/inne/wiadomo ... tykul.html)

zastanawiam sie czy warto przeinstalowywać seven na xp, dużo bardziej wolę xp, ale czy nie będzie problemu z przeinstalowaniem? nie mam płytki z driverami, wszystko instalowało się automatycznie przy instalacji wndowsa jak kupiłem laptopa.


(Hitm3n) #2

XP to przestarzała architektura, mogą być problemy ze sterownikami (ale niekoniecznie muszą - zależy od tego, co siedzi w bebechach), nie tylko z samą instalacją i działaniem, ale również ze znalezieniem niektórych.

Seven po dobrej konfiguracji i wyrzuceniu śmieci z autostartu oraz samego w sobie crapware producenta chodzi bardzo ładnie, mi z 4 GB RAM zużywa jakieś 1,5 GB przy odpalonym AQQ, Operze z wieloma zakładkami, WMP 12, AVG 2012 i sterownikami amBX oraz do maksymalnie 10% procesora (laptop z podpisu), więc nie widzę sensu w instalacji XP-ka, problemów ze zgodnością również mieć nie będziesz (no chyba, że używasz jakiegoś przedpotopowego sprzętu, którego wydawanie sterowników skończyło się na 98/Me/2000).


(xomo_pl) #3

daruj sobie, xp to przeżytek a do tego część sprzętu może nie działać prawidłowo.

RAM W7 (a nie żaden "seven") zużywa dużo tylko w teorii: od czasów visty a też w 7 system zarządza ram'em inaczej niż za xp: bierze go więcej ale dzięki temu wszystko szybciej działa.

Ram jest po to by był używany a nie "leżał".

Jeśli jakiś program będzie potrzebował zajętego RAM to system mu go odda.

Samsung daje bardzo mało zapchane komputery więc wgrywanie xp to głupota.


(k038) #4

na upartego można "chyba" nie wiem jaki dokładnie Masz model , popatrz na tej stronie za sterownikami : http://www.samsung.com/pl/support/main/supportMain.do


(Nowator Malware) #5

Są wszytskie sterowniki do tego samsunga na win xp ,mam takiego samego Rc510 z corei5 M480 ale nie istalowałem na nim win xp chodz posiadam wersje legalna z starego deskopa...Po odistalowaniu wszytskich śmieci z win7 chodzi przyzwoicie ja jestem zadodwolony :stuck_out_tongue: do pracy i multimediów wystarczy...ale skoro wolisz win xp nie widze problemu ziamny na xp:D http://www.samsung.com/pl/consumer/pc-p ... PL-support