7-zip nie wyświetla opcji w menu kontekstowym pod win 7

Witam. Jak w temacie, po wgraniu 7-zipa pod Windows 7 i zaznaczeniu odpowiednich opcji w ustawieniach nie chce on wyświetlać swoich opcji w menu kontekstowym (Wypakuj tutaj, Dodaj do archiwum itp.). Co na to zaradzić?

Pozdrawiam.

menu > wszystkie programy > 7 Zip > 7-Zip File Manager a w nim narzędzia > opcje w zakładce system > skojarzenia zaznacz wszystkie i tyle. Mam 7 i śmiga mi bez kłopotów.

Może musisz go uruchomić jako administrator i dopiero zmienić ustawienia w programie?

Lub zainstaluj go z prawokliku> uruchom jako admin.

Ramog , w ten sposób sam próbowałem.

michel666pl , jak zalogować się jako administrator? Program załapał ustawienia z mojego konta więc powinno wg. mnie wszystko chodzić.

Łukash , nawet takiej opcji nie mam :P.

niesuszek , na Vista jest …

d2f3aa0f59f32c98.jpg

Kliknij w Menu start na obrazek użytkownika ,jakie konto Administrator/Standardowy ?

Odszukaj 7-Zipa w menu Start, prawokliknij na niego → „Uruchom jako administrator”. Następnie zmień ustawienie i gotowe. Sprawdziłem u siebie – działa.

U mnie pod win7 jest tak:

screenex.jpg

W menu start mam ustawione jako administrator a nie użytkownik standardowy.

niesuszek , masz spaprane menu kontekstowe ,tylko jak to naprawić ?

Po zainstalowaniu, wejdź w menu start, znajdź 7-zip kliknij PPM na 7-Zip File Manager i wybierz uruchom jako administrator. Następnie spróbuj w opcjach programu zmienić opcje menu kontekstowego. Może wtedy zaskoczy.

PS: Trzymanie Shifta podczas PPM na pliku czasem rozszerza menu o kilka dodatkowych opcji.

Pomysł z ‘Uruchom jako administrator’ nie działa. Może tak jak Łukash pisze coś się stało z menu kontekstowym?

To może Context Menu Manager z pakietu Windows 7 Manager pomoże?

15-dniowy trial do pobrania

A może ma to związek z tym że masz sys x64,z tego co widzę po instalatorze 7zip,gdzie w takim razie instalujesz program w C:\Program Files (x86)\7-Zip ,czy w (tu trzeba)C:\Program Files\7-Zip ?

Wielkie dzięki Łukash , Twoja rada okazała się trafna :slight_smile:

Tak a propos to w 64-bitowym Windows powinno się instalować 64-bitową wersję 7-Zip.

http://7-zip.org/

No to mi było wiadome, nie w tym była rzecz.