72 stopnie GeForca

Po graniu sprawdzilem temperature karty, okazalo sie ze moj GeForce 8600 GT ma 72 stopnie! Czy to bardzo duzo? Sprawdzam programem ‘siw’. Obok pisze w rubryce “max” 73 stopnie… Jestem w lekkim szoku…

heeheh ja grając w stalkera czyste niebo na 8800gt mam 96 :slight_smile:

Aha xD Troche sie wystraszylem :stuck_out_tongue: To w takim razie jest ok :]

A jakie chłodzenie ma ta karta:pasywne czy aktywne?

ja na mojej z podpisu mam maxa jakiego widziałem do 67C

aktywne to wiatraczek, pasywne to … nie wiatraczek?

jeśli tak to ma pasywne :stuck_out_tongue:

Jeżeli passyw to nic dziwnego, widziałem 8600Gt, który łapie 102 stopnie i mimo to pracuje stabilnie, ciekawe jak długo.

Jeżeli chcesz wydłużyć żywotność GPU to zawsze można zmienić chłodzenia na aktywnego ale cichego zalmana na przykład.

W obudowie czysto czy syf może dlatego tyle stopni ??

Ciekawe, jakie macie te karty. Miałem 8600GT i temperatura nigdy nie przekraczała 67 stopni. W obecnej chwili na 8800GT po grze Crysis mam 64. Coś za wysokie macie moim zdaniem. Chyba, że to pasywne chłodzenie

ixrw0w teraz juz czysto, ale wtedy kiedy tego posta napisałem to otworzyłem obudowe zeby w środku poodkurzać i to co zobaczyłem to mnie po prostu przestraszyło. Odkurzyłem i temperatura procesora pierwszego rdzenia spadła o 5 stopni a drugiego o 7 stopni. Temperatura karty obniżyła się o 10 stopni :] Juz mi sie komputer nie zacina ^^ I ładnie szybko chodzi xD