72 stopnie GeForca

(K/lMIL) #1

Po graniu sprawdzilem temperature karty, okazalo sie ze moj GeForce 8600 GT ma 72 stopnie! Czy to bardzo duzo? Sprawdzam programem 'siw'. Obok pisze w rubryce "max" 73 stopnie.. Jestem w lekkim szoku..

(Art20 2007) #2

heeheh ja grając w stalkera czyste niebo na 8800gt mam 96 :slight_smile:

(K/lMIL) #3

Aha xD Troche sie wystraszylem :stuck_out_tongue: To w takim razie jest ok :]

(Jacek Bydgoszcz) #4

A jakie chłodzenie ma ta karta:pasywne czy aktywne?

(Marcindodo) #5

ja na mojej z podpisu mam maxa jakiego widziałem do 67C

(K/lMIL) #6

aktywne to wiatraczek, pasywne to .. nie wiatraczek?

jeśli tak to ma pasywne :stuck_out_tongue:

(smoq5) #7

Jeżeli passyw to nic dziwnego, widziałem 8600Gt, który łapie 102 stopnie i mimo to pracuje stabilnie, ciekawe jak długo.

Jeżeli chcesz wydłużyć żywotność GPU to zawsze można zmienić chłodzenia na aktywnego ale cichego zalmana na przykład.

(ixrw0w) #8

W obudowie czysto czy syf może dlatego tyle stopni ??

(Attack89) #9

Ciekawe, jakie macie te karty. Miałem 8600GT i temperatura nigdy nie przekraczała 67 stopni. W obecnej chwili na 8800GT po grze Crysis mam 64. Coś za wysokie macie moim zdaniem. Chyba, że to pasywne chłodzenie

(K/lMIL) #10

ixrw0w teraz juz czysto, ale wtedy kiedy tego posta napisałem to otworzyłem obudowe zeby w środku poodkurzać i to co zobaczyłem to mnie po prostu przestraszyło. Odkurzyłem i temperatura procesora pierwszego rdzenia spadła o 5 stopni a drugiego o 7 stopni. Temperatura karty obniżyła się o 10 stopni :] Juz mi sie komputer nie zacina ^^ I ładnie szybko chodzi xD