72 stopnie Radeona HD 4870X2

(Christaad) #1

Witam!

Czy taka temperatura na tej karcie jest już ponad miarę czy można jeszcze z jakimś w miarę spokojem ją użytkować?? Gdy jej dotykam to ciut parzy, ale da się przytrzymać palec na dłużej więc ta temperatura może być prawdziwa.

Patrzę jeszcze i mój i7 ma 62-64 stopni.

(Depedro70) #2

W normie się mieści.

(Christaad) #3

A od ilu się nie mieści w normie??

(Depedro70) #4

Nowe karty są bardzo wydajne a co za tym idzie gorące.

Do 90-100 stopni mogą mieć.

Obudowa dobrze wentylowana.

(wuuhacz) #5

Lekko przesadziłeś...

Sprawdz czy wentylator pracuje normalnie wewntualnie przedmuchaj go (NIE ODKURZACZEM) wyciągnij grafike i możesz podmuchać ewentualnie jeśli masz sprzeżarke to zrób to nią tylko przed dmuchaniem sprezarką nałóż kawałek szmatki na końcówke bo mogą ze spreżarki trysnąć krople wody.

(Geralt Z Rivii666) #6

nie przesadził ja mam HD 4850 i w czasie gry w crysisa z lekkim oc ,i wiatrakiem na 50 % (fabrycznie 25) i bardzo dobrej wentylacji budy temperatura na pamięci to ~100 *C , bez stresu i chłodzeniu 30% mam 76 *

(Depedro70) #7

http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=4 ... tr_numer=2

Na dole temperatury.

(Don Pech) #8

Co do procka, to jest w/g mnie zdecydowanie za wysoka...

(Christaad) #9

Ostatnio przeczytałem na jakiejś stronie, że powinna przekraczać w i7 90 stopni a tu mamy jeszcze 65 więc na razie się nie boję.

(system) #10

Co do procka jak w stresie ma maxx 70 C to tragedii nie ma, a jeżeli przekracza tę temp. to mimo wszystko, że do 90 C jeszcze daleko to nie ma co czekać i trzeba wyposażyć się w lepsze chłodzenie. Im wyższe temp. tym zmniejsza się powoli żywotność proca. A co do grafy to jak ten duet radków ma w stresie maxx 80 C to jeszcze tragedii ogromnej nie ma. Niby najnowsze grafy potrafią wytrzymać temp. bliskie 100 C, ale nie ma co ryzykować i trzeba jakoś te temp. zmniejszyć, a więc jakbyś obniżył ją do maxx 70 C w stresie to by było bardzo dobrze.

(Christaad) #11

Przetestowałem procka przez Prime95 i już po kiklku sekundach rozgrzał się do 80 stopni. Wyłączyłem więc przestraszony program a temperatury spadły do ok. 50 na każdym rdzeniu. Jaki sprzęt musiałbym kupić, aby nie dochodziło do takich sytuacji??