72 stopnie Radeona HD 4870X2

Witam!

Czy taka temperatura na tej karcie jest już ponad miarę czy można jeszcze z jakimś w miarę spokojem ją użytkować?? Gdy jej dotykam to ciut parzy, ale da się przytrzymać palec na dłużej więc ta temperatura może być prawdziwa.

Patrzę jeszcze i mój i7 ma 62-64 stopni.

W normie się mieści.

A od ilu się nie mieści w normie??

Nowe karty są bardzo wydajne a co za tym idzie gorące.

Do 90-100 stopni mogą mieć.

Obudowa dobrze wentylowana.

Lekko przesadziłeś…

Sprawdz czy wentylator pracuje normalnie wewntualnie przedmuchaj go (NIE ODKURZACZEM) wyciągnij grafike i możesz podmuchać ewentualnie jeśli masz sprzeżarke to zrób to nią tylko przed dmuchaniem sprezarką nałóż kawałek szmatki na końcówke bo mogą ze spreżarki trysnąć krople wody.

nie przesadził ja mam HD 4850 i w czasie gry w crysisa z lekkim oc ,i wiatrakiem na 50 % (fabrycznie 25) i bardzo dobrej wentylacji budy temperatura na pamięci to ~100 *C , bez stresu i chłodzeniu 30% mam 76 *

http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=4 … tr_numer=2

Na dole temperatury.

Co do procka, to jest w/g mnie zdecydowanie za wysoka…

Ostatnio przeczytałem na jakiejś stronie, że powinna przekraczać w i7 90 stopni a tu mamy jeszcze 65 więc na razie się nie boję.

Co do procka jak w stresie ma maxx 70 C to tragedii nie ma, a jeżeli przekracza tę temp. to mimo wszystko, że do 90 C jeszcze daleko to nie ma co czekać i trzeba wyposażyć się w lepsze chłodzenie. Im wyższe temp. tym zmniejsza się powoli żywotność proca. A co do grafy to jak ten duet radków ma w stresie maxx 80 C to jeszcze tragedii ogromnej nie ma. Niby najnowsze grafy potrafią wytrzymać temp. bliskie 100 C, ale nie ma co ryzykować i trzeba jakoś te temp. zmniejszyć, a więc jakbyś obniżył ją do maxx 70 C w stresie to by było bardzo dobrze.

Przetestowałem procka przez Prime95 i już po kiklku sekundach rozgrzał się do 80 stopni. Wyłączyłem więc przestraszony program a temperatury spadły do ok. 50 na każdym rdzeniu. Jaki sprzęt musiałbym kupić, aby nie dochodziło do takich sytuacji??