720p się scina a 1080p to szkoda gadać

Jak ściągam trailery filmów i gier to mam problem ponieważ kiedy odtwarzam jakiś film mkv albo mp4 w 720p to na początku jest dobrze ale z czasem głos się z obrazem nie zgadza.

1080p to tylko z klatki na klatkę… :confused: Konfiguracje macie w opisie.

z góry dzięki za pomoc

Spróbuj innym odtwarzaczem, np, VLC, albo SMplayerem

próbowałem Neroshowtime, Zoom Player, Media player classic i nic…

a może to wina kodeka? jakie wy używacie? bo nie chce mi się wierzyć ze gram na full detalach na 1680x1050 a nie mogę odtworzyć głupiego filmiku :confused:

za to że grasz na full detalach odpowiada głównie karta graficzna i pamięc,procek jest dobierany na takiej zasadzie,aby nie spowalniac karty,natomiast przy odtwarzaniu filmu w HD całośc pracy idzie na procesor,słaby procek nie da rady sobie z tym radzic i już zaczyna zacinac,z drugiej strony polecałbym wypróbowanie różnych zestawów kodeków,spróbuj jeszcze SMPlayer i KMPlayer,z doświadczenia wiem,że nie każdy program obsługuje HD,gdyby dalej były problemy,to procesor może byc za słaby

http://www.nvidia.pl/page/purevideo_HD.html poczytaj niestety są płatne ale chyba jest trial

Procek zmienię na E8400 ( wiem że pisałem że na E8600 ale w zasadzie jak mi powiedzieliście to na kiego ciorta przepłacać )

Czy ten procek już by sobie poradził?

PS: Kodeku jutro przetestuje bo spać trzeba iść bo jutro szkoła :confused:

Dodane:

Sprawdziłem ceny w moim sklepiku ( tylko tam części kupuje ) E8500 jest tylko o 5 funtów droższy. Co wy na to

Poczytaj sobie o dekodowaniu materiału w h.264, VC-1. Przy odpowiedniej karcie graficznej zajętość procesora przy materiale 1080p to ok. 40%.

Im mniej różnych codeków w systemie tym lepiej.

Ja instaluje:

xvid

ac3fillter

ArcSoft (do karty SAT)

Do oglądania filmów KMPlayer, a do filmów HD z satelity DVBDream14i i wspomniany kodek ArcSoft.

Zestaw: AMD 2x4200, 2 giga ram, ATI HD3850.

Przy materiale 720p ok.15%, 1080p 25-45% Z satelity niestety już ok. 70% pracy procesora.

Nigdy nie miałem nawet najmniejszych problemów z odtwarzaniem jakiegokolwiek filmu.

To zależy też od programów,czy mają włączone wspomaganie,twoja karta ma chyba sprzętowy dekoder h264 (ATI 3850),natomiast w starszych komputerach wszystko idzie na procesor,programy z satelity to kodek MPEG2

zrobiłem małego testa… puściłem film i sprawdzałem wydajność cpu i jak film chodził ładnie to procki razem wspułpracują ( jeden 20 i drugi też 20% ale w momęcie jak nie idze równo z dźwiękiem jeden rdzeń ma 100% a 2 około 4%.

Może znacie jakiś program do odtwarzania filmów pozwalający na wykorzystywanie 2 rdzeni?

A możesz ustawic priorytet programu którym odtwarzasz,aby procki były równo obciążone ?,albo zrobic tak,aby program wykonywał się na jednym rdzeniu

nie pomogło…

A log ?,może jakiś syf w systemie robi ci numery,a procek się nie przegrzewa,chłodzenie ok ?

wszystko ok… Nie muszę dawać loga bo gdybym coś złapał to jeszcze tej samej godziny by tego nie było

OK mam już E8500 filmy cud malina chodzą.

Jak na Pentiumie podczas odtwarzania miałem średnio około 50-60% wykorzystania procka to tera mam max 20%