7300 GT czy x800 GTO

Mam pytanie pod tytułem “Która z kart w temacie jest lepsza” Noszę się z zamiarem kupna którejś z ww kart na kościach GDDR 3. Obie możmna znaleźć na allegro za ok. 370 zł. Która byście polecali?

oczywiście że GALAXY 7300GT 1400MHZ 128MB 1.4ns ZALMAN ;D

zdecydowanie 7300GT. :smiley:

dowody…

http://allegro.pl/item147116095_x800_gt … tv_fm.html

weź tą kartę, 16 potoków, 256bit pamięć.

Poprostu mam większe przekonanie do kart firmy nvidia :slight_smile: .Poza tym lepiej sprawdzają się w grach. Mój sąsiad ma radeona [x800-nie powiem dokładnie który model bo tego nie wiem]i narzeka na różne zniekształcenia grafiki podczas grania.

Argumentem za GF 7300GT może być obsługa Shader Model 3.0, HDR, ogólnie nowinki techniczne, ale sam nie wiem czy to tak wiele daje w porównaniu z Shader Model 2.0 który oferuje X800GTO…

za to wydajność Radeon ma lepszą… szczególnie jakby się dał zmodować na XL i 16 potoków :smiley:

Shader Model 3.0 zbyt wiele Ci nie da.A radeon ma lepszą wydajność więcej ddr i 256 bitową szyne.12 potoków.Myśle ze juz nie musze więcej mówic …

I co z tego że ddr GF ma DDR3 i 128 styknie.

X800GTO ma GDDR3 tak samo jak 7300GT, na + ATi przemawia 16p i duże możliwości OC (sam mam to wiem) natomiast za 7300GT przemawia to że gry są robione głównie pod Nvidie i to że ma dość wysoki zegar pamięci na starcie. Ogólnie z tych 2 kart wybrałbym jednak ATi. Sam mam i moge polecić. A karta ma być na AGP czy na PCI-E? Bo jak na PCI-E to może X800 GTO2 albo 7600GS

Nie każda, i tego trzeba pilnować by x800 miał DDR3, większość kart sprzedawanych na allegro ma DDR.

No tu się zgodzę, ale wystarczy 5min na każdą aukcję aby sprawdzić wszystko dokładnie.