7300GS 256mb czy 512mb?

Witam. Dzisiaj się troche zdziwiłem bo wchodzę do dxdiag i patrze a tu mój MSI 7300GS ma 512mb pamięci. “Przybl. całk. il. pamięci: 512.0 MB”. I sie zastanawiam jak to możliwe skoro ma normalnie 256mb? Moglibyście coś o tym powiedzieć?

Masz Biedronkową kartę - TC, pobiera z ramu kompa. Szrot jakich wiele.

Widocznie została włączona funkcja TurboCache, czyli karta graficzna “pobrała” sobie pozostałe 256 MB z pamieci RAM

A to zle ze ma więcej MB :stuck_out_tongue: ? W sumie o tym pierwsze słyszę… Takie coś to tylko na Viscie :slight_smile:

Nie zwiększa się wydajność karty?

Zwykła sztuczka marketingowa, Komputer Hiper mega extra cool & trendy 3000000 Moc! Procesor 5,6 GHz, Karta 512 MB, 512 MB ram dysk 200 GB, nagrywarka dvd . Mało wydajny układ jakim jest 7300GS (64 bit na szynie, pamięci DDr lub 2, mało PS, VS) nie wykorzysta 512 MB. Vista, następny lep na kupujących, Ubuntu i ramu wiele nie trzeba.

Vista, Vista . Viste juz dawno mam. Mowie tylko ze wielu tak robi Na Viscie by zwiększyć Pojemność karty… ale pytam jak to niby możliwe że Grafika pobiera pamięć z ramu :|… Na wszystkich modelach jest to możliwe ? I daje to jakąś efektywność?

Normalnie. Dzieki cudownym pomysłom iżynierów karta pobiera pamięć z RAMu. Taką mozliwośc mają tylko karty z TC i HM. Efekt kiepski.

Jak to włączyć ? Też tak chce :stuck_out_tongue:

Mam geforce 7600 gt 256 mb/ 128 bit

Twoja karta nie pobiera z ramu. Takie coś mają słabe, tanie karty (np X300 HM, 6200 TC, 7300LE/GS), obniża się koszty produkcji nie dodając kostek na laminat.

Dobra to jak to wyłączyć? :stuck_out_tongue:

Szukaj w BIOS.

A mniej więcej jak to może się nazywać w biosie?

Niestety posiadam GF 7300LE z 256MB DDR2 i 256 TurboCache. Do tej pory nie znalazłem sposobu na wyłączenie tej funkcji, a i producent w odniesieniu do innej karty nie napawał mnie zbytnim optymizmem…

http://www.nvidia.pl/page/quadro_nvs_faq.html#q5

Pozdrawiam, Korpirkor