7300GT Galaxy vs 7600GS Palit

Która k.grafiki jest lepsza? Mam zamiar kupić jedną z nich.

Różnica w cenie ok. 20 zł

GeForce PCI-E 7300GT Galaxy DDR3 1,4ns Zalman 128 MB

GeForce PCI-E 7600GS Palit XpertVision NE/7600GS+TD21 Sonic 256 MB

Z góry dzięki za rady :smiley:

Palint Sonic 7600 jest lepsza.

Palita obowiązkowo o/c.

A jakby 7300GT poddać o/c to nadal Palit będzie lepszy?

7600

Ilość jednostek Pixel Shader: 12

Ilość jednostek TMU: 12

Ilość jednostek ROP: 8

Ilość jednostek Vertex Shader: 5

Szybkość wypełniania [MT/s]: 5400

Przepustowość pamięci [GB/s]: ~15.6 (pamięci 2.0ns)

7300

Ilość jednostek Pixel Shader: 8

Ilość jednostek TMU: 8

Ilość jednostek ROP: 8

Ilość jednostek Vertex Shader: 4

Szybkość wypełniania [MT/s]: 4000

Przepustowość pamięci [GB/s]: ~21.9 (1.4 ns dlatego większa przepustowość)

Ilości jednostek PS, VS, itd. nie zwiększysz za pomocą podkręcania.

to zależy na co patrzeć, lepszym wyborem będzie w tym wypadku chyba Galaxy 7300GT jeżeli chodzi o o/c w stosunku do 7600GS Palita, ale jeżeli chodzi o parametry karty to wiadomo że większa ilość vertex shaderów i pixel shaderów = większa wydajność…ale wyboru dokonujesz Ty…ja tam nie narzekam ze swojej 6800 GS 256/256 AGP

ALe ta 7600GS od Palita jest na podwyższonych zegarach. Dodatkowo jeszcze trochę można ją pokręcić. Palit będzie lepszy.

Ociupinkę :mrgreen: :smiley: Mam tego Palita 7600GS i spokojnie idzie ze standardowych 450/1000 na 540/1500 bez vmodów :slight_smile: I chłodzonko cihutkie… :wink:

Zrób vmoda 1600 na pamięciach powinno pójść. :slight_smile:

Znajomy z innego forum (http://forum.overclock.pl) ma problemy z jej OC.

no to chyba masz na innyh pamięciach, bo szczerze wątpie żeby udało się tak wysoko podkręcić pamięci 2ns. I to chyba najwieksza wada teog Palita jeśli chodzi o podkręcanie, Galaxy 7300GT jak i 7600GS ma doskonałe pamiątki…

Mam nadzieję ;] Tylko że nie wiem zabardzo co zamalować :stuck_out_tongue: Czy tak jak w

tym temacie R37 do GPU moda i r34 do VMEM, ponieważ mam jakąś “prymitywną” wersję PCB… Taką bardziej zbliżoną do 7300gt… fotek zapodać nie mogę ponieważ aktualnie nie posiadam cyfraka w domciu ;]

EDIT: Znalazłem jedno :smiley: Sory za jakość ale robiłem na szybko to zdjecie jak przysłali mi nowego PC i już się nie mogłem doczekać efektu po złożeniu…:stuck_out_tongue: KLIK

EDIT 2: A co za pamięci mam to nawet nie wiem… :stuck_out_tongue: Musiałbym zdjąć chłodzenie bo wszystko radiator zastawia…:stuck_out_tongue: Tak patrząc “na oko” to chyba 1.4 ;]

rzeczywiście ten Twój Palit 7600GS wygląda zupełnie jak 7300GT, nawet kondensatory rozmieszone tak samo i płyta tej samej wielkości :slight_smile:

http://www.znak.pl/index.php?cid=143&sc … 56+Son+BOX

dla porównania 7600GS:

http://www.znak.pl/index.php?cid=143&sc … l256+Sonic

choć to zdjęcia ze sklepu i pewnie mijają się z prawdą…

I co wy na to ? :smiley: Ma ktoś namiar na jakiegoś vmod’a to takiego PCB ? Atakować R37 i r34 do tego moda czy może szukać vmoda do Palita 7300GT ?

Według mnie 7600GS będzie lepszy.Większa ilość jednostek PS, VS, itd. a z jego podkręcaniem tez nie powinno być żadnego problemu :slight_smile:

Dzięki za wszystkie rady :spoko:

Już wiem na co się zdecyduje - Palit 8)